15:15 2019 Lapkričio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova

  Zacharova: jei Ukraina nori taikos, reikia tai įgyvendinti

  © Sputnik / Сергей Мамонтов
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  18 0 0

  Pasak oficialios Rusijos URM atstovės Marijos Zacharovos, jei tik yra noro, viskas guli ant stalo, visi dokumentai parengti, tik reikia tai įgyvendinti

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik.  Jei Ukrainai kyla noras pradėti judėti taikos link, tuomet reikia tai įgyvendinti, sakė oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

  "Jei vis gi yra noro Ukrainoje, poreikio pagaliau pradėti judėti link taikos jausmas, tai reikia vykdyti tai, ką mes iš tikrųjų ir pasirašėme. Tai ir Minsko susitarimai, ir Šteinmejerio formulė. Visa tai buvo vilkinama daugelį metų, sąmoningai vilkinama. O dabar, po to, kai Ukrainos prezidentas atvyko į pajėgų atskyrimo zoną, mes visi konkrečiais faktais pamatėme, kas ir kaip tai vilkino: radikalai, ultranacionalistai, kurie faktiškai nesuteikė galimybės realizuoti viską, dėl ko susitarė politikai, diplomatai", — cituoja Zacharovą RIA Novosti.

  "Šie kadrai tapo patvirtinimu to, apie ką kalbėjo Rusijos pusė ketverius metus. Kad buvo priimtas dokumentų paketas, priemonių paketas, kuris turėtų veikti, jie blokuojami betarpiškai iš ukrainietiškos pusės. Jei yra noras, viskas ant stalo, visi dokumentai paruošti, reikia įgyvendinti", — pabrėžė ji ir pridūrė, kad tai nėra lengva, tačiau kito varianto nėra.

  Dėl situacijos Donbase pablogėjo Maskvos ir Kijevo santykiai. Ukrainos valdžia ne kartą kaltino Rusiją kišimusi į šalies vidaus reikalus.

  2015 metų sausio mėnesį Aukščiausioji Rada priėmė dokumentą, kuriame Rusija vadinama "šalimi agresore". Rusija neigia kaltinimus.

  Maskva ne kartą pareiškė, kad nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ir yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  Ukrainos tinklaraštininkas įvardijo didžiausią Zelenskio nesėkmę
  Buvęs JAV diplomatas paragino JAV pripažinti Krymą Rusijos dalimi
  Ukraina pareiškė esanti pasirengusi sustabdyti dujų tranzitą iš Rusijos
  Tegai:
  santykiai su Rusija, Ukraina, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos