15:01 2019 Lapkričio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Michailas Gorbačiovas, archyvinė nuotrauka

  Gorbačiovas kaltina Vakarus sau priskyrus pergalę šaltajame kare

  © Sputnik / Сергей Гунеев
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  20 0 0

  Buvęs TSRS prezidentas apgailestauja, kad Vakarai priskyrė pergalę sau ir net nepagalvojo apie rusus, kurie padarė tiek daug, kad karas pasibaigtų

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Vakarų šalys, ypač JAV, priskyrė sau pergalę šaltajame kare, nepaisant to, kad jo pabaiga buvo bendras TSRS ir Vakarų nuopelnas, interviu "Welt" sakė buvęs Sovietų Sąjungos prezidentas Michailas Gorbačiovas.

  "Jos (Vakarų šalys — Sputnik) gyrėsi, o tada, beje, ir žiniasklaida pradėjo tai daryti. Be to, jos niekada negalvojo apie tai, kaip rusai, kurie padarė tiek daug, kad pabaigtų šį šaltąjį karą ir ginklavimosi varžybas, tai vertins", — teigė politikas.

  Be to, pažymėjo Gorbačiovas, tuo metu Vakarai negalvojo apie tai, kaip tai galėtų paveikti santykius su Maskva ateityje.

  Buvęs TSRS prezidentas pridūrė, kad neseniai Europos politikai pradėjo galvoti apie neigiamas bandymų izoliuoti Rusiją pasekmes. Anot Gorbačiovo, galvojant apie susikaupusias problemas, reikia "žiūrėti į priekį, o ne atgal".

  Anksčiau Gorbačiovas išleido knygą, kurioje atskleidė, kaip galima buvo išvengti TSRS žlugimo.

  Gorbačiovas pažymėjo, kad lemiamas žingsnis išsaugojant sąjungą turėjo būti naujoji Sąjungos sutartis, kurios pasirašymą sužlugdė Rugpjūčio pučas, ir pabrėžė, kad pats "iki galo kovojo už šalies vienybę".

  Šaltoju karu vadinama geopolitinė, ekonominė ir ideologinė konfrontacija tarp Jungtinių Amerikos Valstijų ir Sovietų Sąjungos bei jų sąjungininkų trukusi nuo 1946 iki 1991 metų.

  Vidinė konfrontacijos logika reikalavo iš šalių dalyvauti konfliktuose ir įsikišti į įvykių vystymąsi bet kurioje pasaulio vietoje. JAV ir TSRS pastangos pirmiausia buvo nukreiptos į dominavimą politinėje srityje. JAV ir TSRS sukūrė savo įtakos sferas, apsaugodamos jas kariniais-politiniais blokais — NATO ir Varšuvos sutarties organizacija.

  1989 metų gruodžio mėnesį Gorbačiovas ir JAV prezidentas Džordžas Bushas oficialiai paskelbė apie šaltojo karo pabaigą, o konfrontacijos pabaiga buvo patvirtinta 1990 metais Naujosios Europos Paryžiaus chartijoje.

  Dar šia tema

  Gorbačiovas įvardijo šaltojo karo nugalėtojus
  Šteinmejeris padėkojo Gorbačiovui už indėlį į Vokietijos suvienijimą
  Merkel Berlyno sienos griūtį pavadino "laimės akimirka"
  Tegai:
  šaltasis karas, Michailas Gorbačiovas, TSRS

  Svarbiausios temos