03:46 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  255

  Diplomatė atkreipė dėmesį į tai, kad toks straipsnis pasirodė būtent dėl elektroninių vizų įvedimo. Jos manymu, tokiu būdu norima įbauginti lietuvius ir atgrasyti juos nuo kelionių į Rusijos regioną

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova išjuokė lietuviško portalo "Delfi" straipsnį apie Sankt Peterburgą.

  Penktadienį vienas didžiausių Lietuvos žiniasklaidos portalų paskelbė naujieną lietuviams, norintiems aplankyti Nevos miestą. Straipsnyje teigiama, kad Lietuvos gyventojams reikia pasiruošti šiurkščiam bendravimui, šypsenų nebuvimui ir galimiems įžeidimams. Visų pirma, anot portalo žurnalisto, aptarnaujantys darbuotojai yra nemandagūs ir šiurkštūs, o pas pardavėjus galite rasti "komunistinių gėrimų".

  Taip pat buvo pasakyta, kad Sankt Peterburgo gyventojai gali juoktis iš turistų, jei jie pasakys, kad jie atvyko iš Lietuvos.

  "Aš nežinau, kam jis skirtas. Galbūt jis skirtas žmonėms, neturintiems prieigos prie interneto. Negaliu atmesti galimybės, kad tokia situacija gali būti jūsų minimoje šalyje. Bet pasaulis yra atviras, pasaulis globalizuotas, pasaulis yra prieinamas informacijai, todėl tikrai galima tik pasijuokti iš tų, kurie tai skleidė", — teigė Zacharova.

  Diplomatė pabrėžė, kad panašūs straipsniai buvo išleisti ir prieš Pasaulio futbolo čempionatą, kuris praėjusiais metais vyko Rusijoje. Pasak Zacharovos, visi, kurie atvyko į Rusijos miestus rungtynėms, galėjo įsitikinti, kad viskas, kas tokiu tonu buvo pasakyta apie Rusiją — netiesa.

  "Toks straipsnis atsirado būtent dėl ​​elektroninių vizų įvedimo. Jei šio šaltinio požiūriu aš nežinau, kas yra už jo, bet turint omenyje, kad už tokių dalykų stovėjo oficialūs veidai, struktūros ir panašiai... Jei šio šaltinio manymu <...> tokia pavojinga situacija, apie tai reikėjo kalbėti anksčiau, ir ne tik tada, kai aiškiai supaprastinamas vizų režimas turistams, norintiems aplankyti mūsų šalį. Akivaizdu, kad reikia gąsdinti, reikia įtikinti, kad žmonės neatvyktų, nepamatytų visko savomis akimis ir panašiai", — teigė Zacharova.

  Rugpjūčio mėnesį tas pats naujienų portalas paskelbė straipsnį, kuriame "Lietuvos pilietis" niūriausiomis spalvomis apibūdino savo kelionę į Kaliningrado sritį. Tai atsitiko įvedus elektroninį vizų režimą.

  Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas komentavo šį leidinį, sakydamas, kad Lietuvos žiniasklaida Kaliningrado srityje užsiima "juodąja savireklama", nes Rusijos regionas tampa dideliu Lietuvos konkurentu turizmo srityje. Anot diplomatės, šis straipsnis greičiausiai parašytas pagal užsakymą.

  Elektroninės vizos į Leningrado ir Kaliningrado sritis

  Vienkartinė viza į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį išduodama nemokamai ir galioja 30 dienų. Šis režimas nuo spalio 1 dienos galioja 53 šalių, įskaitant Baltijos valstybių, gyventojams.

  Rusijoje užsienio piliečiai gali išbūti ne ilgiau kaip aštuonias dienas. Su šia viza jie turi teisę keliauti tik po Peterburgą ir Leningrado sritį.

  Elektroninė viza į Sankt Peterburgą įvedė panašų režimą Kaliningrado srityje. Naujausiais duomenimis, daugiau nei 40 tūkstančių užsieniečių gavo elektronines vizas aplankyti regioną. Dažniausiai paraiškas dokumentams gauti pateikė Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos ir Estijos gyventojai.

  Elektroninės vizos į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį
  © Sputnik /
  Elektroninės vizos į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį

  Dar šia tema

  Elektroninės vizos į Rusiją gali tapti mokamomis po kelerių metų
  "Raudoni ir auksiniai miškai": koks ruduo Sankt Peterburge
  Estai tapo lyderiais pagal elektroninių vizų į Sankt Peterburgą naudojimąsi
  Tegai:
  Sankt Peterburgas, Lietuva, viza, elektroninė viza, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos