22:20 2020 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Žurnalisto iš Japonijos Mititaka Hattori manymu, ilgos kelionės Transsibiro geležinkeliu "nėra tokios geros"

  VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Žurnalistas iš Japonijos Mititaka Hattori savo straipsnyje "Asahi Shimbun" sukritikavo keliavimą Transsibiro geležinkeliu dėl nešvarių langų traukiniuose ir "monotoniškų" peizažų.

  "Panašu, kad daugelis japonų Transsibiro geležinkelį, Rusijos aortą, laiko romantišku", — rašo Hattori. Tačiau, jo nuomone, ilgos kelionės šiuo keliu "nėra tokios geros".

  "Vienas iš kelionių geležinkeliu žavesių yra peizažas už lango. Nepaisant to, projektuojant rusiškus traukinius, šiam faktoriui nebuvo teikiama daug reikšmės. Labai dažnai vagonų langai aprasoja arba yra tiesiog nešvarūs, todėl nematyti, kas vyksta lauke", — sako Hattori.

  Taigi, lūkesčiai, susiję su gražių kraštovaizdžių kontempliacija, pasak autoriaus, "greičiausiai neišsipildys". "Natūralu, kad tai priklauso nuo maršruto atkarpos, tačiau apskritai vaizdas praktiškai nesikeičia: visur monotoniški ir begaliniai laukai", — rašo jis. Anot žurnalisto, "tai nėra peizažai, kuriais norisi mėgautis kelias dienas".

  "Be to, dažnai posovietinės erdvės šalyse išilgai kelių pasodinti vėją sulaikantys medžiai, todėl regėjimo laukas apribotas ir nieko nematyti į tolį", — rašo autorius.

  Visa tai turint omenyje, kelionė Transsibiro geležinkeliu virsta "buvimu uždaroje erdvėje", mano Hattori. "Gera važiuoti kupė, kuriame yra artima kompanija, tačiau jei kelias dienas praleidžiate toje pačioje patalpoje su visiškai nepažįstamais žmonėmis, tai gali jus išvarginti", — sakė žurnalistas.

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kodėl pasaulis nemėgsta Rusijos
  Latvijai nereikia traukinių į Vilnių ir Taliną
  Tegai:
  kritika, Rusija, Japonija

  Svarbiausios temos