02:08 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  54

  Šiuo metu energetikos kontroliuojančioji bendrovė "Inter RAO" tiekia elektrą Lietuvai per Baltarusiją, tačiau anksčiau Vilnius skelbė, kad ketina atsisakyti tokių tiekimų dėl Astravo AE

  VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Energetikos kontroliuojančioji bendrovė "Inter RAO" laukia Lietuvos atsakymo dėl elektros energijos tiekimo valstybei per kaimynines Latviją ir Estiją, pranešė RIA Novosti su nuoroda į bendrovės valdybos narę Aleksandrą Paniną.

  Šiuo metu elektra į Lietuvą tiekiama elektros tinklais per Baltarusiją. Anksčiau oficialus Vilnius paskelbė ketinantis nutraukti tiekimą, kai kitų metų pradžioje bus paleista Baltarusijos AE.

  Atsižvelgdamas į šią situaciją, "Inter RAO" pradėjo nagrinėti energijos tranzito per kitas Baltijos šalis galimybes.

  Kaip sakė Panina, įmonė nuveikė didelius darbus ir pateikė viešai diskusijai srauto tarp Rusijos, Latvijos ir Estijos šalių metodikos projektą. Anot jos, rudenį jį išsiuntė Lietuvos sistemos operatorius.

  "Mes išsakėme savo pasiūlymus ir komentarus, jie turėjo laiko rinkti viešus komentarus ir pasiūlymus iki spalio 18 dienos. Išsiuntėme juos, laukiame šio projekto paaiškinimo", — sakė ji.

  Pagal 2019 metų sausio – rugsėjo mėnesių rezultatus, tiekimas į Lietuvą sudarė beveik 32 procentus viso "Inter RAO" eksporto.

  Baltarusijos AE statoma netoli Astravo miesto Gardino srityje, apie 50 kilometrų atstumu nuo Vilniaus. Tikimasi, kad pirmasis energetinis blokas bus paleistas šių metų pabaigoje, o antrasis — 2020 metais.

  Lietuva aktyviai priešinasi netoli Astravo esančiai atominei elektrinei ir vadina ją "grėsme" nacionaliniam saugumui. Anksčiau valdžios institucijos priėmė įstatymą, draudžiantį importuoti elektrą iš trečiųjų šalių, kur yra "nesaugios" atominės elektrinės. Šiuo metu Seimas svarsto pataisas, kurios leistų įvesti papildomas priemones.

  Minskas ne kartą pabrėžė, kad atominė elektrinė statoma laikantis saugos standartų, ir nurodė konkrečius faktus, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nėra pavojaus.

  Dar šia tema

  Produkcija Lietuvos vėjo jėgainėse gali viršyti pastarųjų dvejų metų rekordus
  Ekspertas: "mini AE" Estijoje gali sukelti dviprasmišką reakciją Lietuvoje
  Seimas spręs Nausėdos "nesaugios" elektros patekimo į Lietuvą užkardymo planą
  Tegai:
  elektra, Rusija, Lietuva, Astravo AE

  Svarbiausios temos