08:44 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  68

  Ukrainos laivai gabenami į perdavimo vietą be karinės palydos. Iš Ukrainos taip pat išvyko laivai be ginkluotės

  VILNIUS, lapkričio 17 — Sputnik. Sekmadienį Ukrainos kateriai "Berdiansk", "Nikopol" ir vilkikas "Jany Kapu", sulaikyti pernai lapkritį Rusijoje, paliko stovėjimo vietą Kerčės uoste, praneša RIA Novosti su nuoroda į šaltinį.

  Ukrainos laivus lydi Rusijos laivai. Jie bus perduoti Ukrainai neutraliuose vandenyse.

  Rusijos Valstybės Dūmos atstovas Dmitrijus Belikas papasakojo, kad ukrainiečių laivai gabenami į perdavimo vietą be karinės palydos. Iš Ukrainos taip pat išvyko laivai be ginkluotės.

  "Mes nuolat rodome savo pasirengimą taikioms deryboms su Ukraina. Kad ir kuo mus kaltintų oficialus Kijevas, kurstomas Vakarų "partnerių", šiandien laivų perkėlimas nėra vien geros valios gestas, tai aiškus anksčiau pasiektų susitarimų vykdymas", — pareiškė Belikas.

  Incidentas Kerčės sąsiauryje

  Praėjusių metų lapkričio pabaigoje trys Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos valstybės sieną ir ilgą laiką pavojingai manevravo. Jie nereagavo į Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimus.

  Vėliau pažeidėjai buvo sulaikyti, buvo iškelta baudžiamoji byla. Paaiškėjo, kad tarp jų buvo ir Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) pareigūnų.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino incidentą suplanuota Porošenko provokacija, susijusia su jo žemais reitingais prezidento rinkimų išvakarėse.

  Rugsėjo mėnesį Ukrainos jūreiviai buvo paleisti pagal susitarimą dėl sulaikytų ir nuteistų asmenų paleidimo.

  Tegai:
  Kijevas, Ukraina

  Svarbiausios temos