10:09 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  55

  Ukrainos valdžia turėtų paklausti savo piliečių, kas būtų naudingiau — pirkti pigų kurą tiesiai iš Rusijos ar brangias dujas per tarpininkus, mano deputatas Igoris Ananskis

  VILNIUS, lapkričio 19 — Sputnik. Jei Ukrainos dujų perdavimo sistema (DPS) nebus užpildyta rusiškomis dujomis, po kelių mėnesių ją galima bus išmontuoti ir priduoti į metalo laužą, sakė Rusijos Valstybės Dūmos energetikos komiteto pirmasis pirmininko pavaduotojas Igoris Ananskis.

  Interviu "RT" deputatas pakomentavo pasekmes, su kuriomis Ukraina gali susidurti, jei atsisakytų rusiškų dujų.

  "Žmonės, aptarnaujantys dujų transportavimo sistemą, atsidurs gatvėje, praras darbą. Kijevas turi apskaičiuoti visus tiesioginius ir netiesioginius nuostolius ir  suprasti, kas svarbiau ir naudingiau: vienas paukštis rankoje ar du krūmuose", — teigė parlamentaras.

  Anot Ananskio, Ukrainos valdžia turėtų pasidomėti savo piliečių nuomone, kas jiems bus naudingiau — pirkti pigias dujas tiesiai iš Rusijos Federacijos ar brangias per kelis tarpininkus.

  Anksčiau buvo pranešta, kad Briuselis patarė Kijevui nuo 2020 metų tiesiogiai pirkti 15 mlrd. kubinių metrų Rusijos dujų.

  Dabartinės Rusijos ir Ukrainos sutartys dėl "mėlynojo kuro" tranzito ir tiekimo baigia galioti šių metų pabaigoje. Maskva, Kijevas ir Europos Komisija rengia trišales konsultacijas dėl tiekimo pratęsimo, tačiau kol kas susitarti nepavyko.

  Paskutiniame susitikime spalio 27 dieną Rusijos atstovai pasiūlė paketinį dujų problemų sprendimą. Visų pirma, tai buvo visų pretenzijų ir bylinėjimosi anuliavimas.

  Kijevas tai priėmė nepalankiai. "Naftogaz" vykdomasis direktorius Jurijus Vitrenka teigė, kad svarstomos skirtingos schemos, bet ne anuliavimas.

  Apskritai Ukrainos kompanija savo pretenzijas "Gazprom" vertina 22 milijardais dolerių. Tai lėmė Stokholmo arbitražo sprendimas (beveik 3 milijardai), ieškinys dėl 12 milijardų ir 7 milijardų baudų, kurias paskyrė Ukrainos antimonopolijos komitetas.

  Dar šia tema

  Ekspertas: "Gazprom" galės pasiekti savo tikslą Europoje
  "Gazprom" įvardijo sąlygą dujų tranzito sutarčiai su Kijevu sudaryti
  Lenkija neketina atnaujinti sutarties su "Gazprom" po 2022 metų
  Tegai:
  dujų tranzitas, Ukraina, Rusijos Valstybės Dūma

  Svarbiausios temos