20:08 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  21

  Pasak Rusijos deputato, Vladimiras Zelenskis, matyt, iš nežinojimo, prisijungė prie nešvaraus Rusijos niekinimo žaidimo, kai buvo grąžinti Ukrainos laivai

  VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Rusijos Valstybės Dūmos deputatas iš Krymo Ruslanas Balbekas pavadino "nesąmone" Kijevo tvirtinimus, kad Rusija tariamai pašalino įrangą iš Ukrainos laivų, ir nustebo, kad šiuos "apgailėtinus mėgėjiškus pareiškimus" "pasigavo" Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis.

  Ukrainos laivai
  © Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

  "Ukrainos prezidentas, matyt, iš nežinojimo, prisijungė prie nešvaraus Rusijos niekinimo žaidimo, kai buvo grąžinti Ukrainos laivai. Tai, kad šiuos apgailėtinus kaltinimus pareiškė mėgėjas, — nesukelia abejonių, bet nejaugi pas Zelenskį neatsirado nė vienas patarėjas, kuris nors kažkiek supranta laivyno klausimą?" — sakė Balbekas RIA Novosti.

  "Šią nesąmonę dėl tariamai pavogtos įrangos, gaubtų ir santechnikos galėjo išsakyti žmogus, esantis taip toli nuo laivyno, kaip Žemė nuo Mėnulio. Matyt, jis nežino, kad kiekvienas laivas iš gamyklos būna su "firmine" įranga ir gaubtų iš Ukrainos artilerijos katerio neįmanoma pritaikyti kokioje nors "Admiral Essen" tipo fregatoje — ten kiti standartai ir dydžiai. Be to, mes pasitikime savo įranga", — sakė jis.

  Pasak deputato, laivai pristatyti Ukrainai laiku.

  "Bet stebina tai, kad Ukrainos laivyno vadas tokiu būdu bando išaukštinti savo laivų statybą sakydamas, kad jie turi viską aukštos kokybės, kad rusai pavydi ir vagia — iš Kerčės sąsiauryje sulaikytų laivų rusai "tikrai" paėmė įrangą ir parodė tai visam pasauliui. Taip, kad nesvarbu, kokių reklaminių veiksmų imsis admirolas Vorončenka, nesvarbu, kaip prezidentas Zelenskis tai supras — žmogus, gimęs šliaužti, skraidyti negalės, ir rozetės iš artilerijos valties vargu ar prireiks laivui, kuriame įrengtos didelio tikslumo sparnuotosios raketos "Kalibr", — padarė išvadą jis.

  Pirmadienį Maskva perdavė Ukrainai tris jos karinių jūrų pajėgų laivus, praėjusių metų lapkritį sulaikytus Kerčės sąsiaurio rajone už sienos pažeidimą. Ukrainos karinio jūrų laivyno vadas Igoris Vorončenka pasiskundė dėl šių laivų būklės sakydamas, kad "rusai juos apvogė" ir kad iš jų buvo pašalinta įranga, net gaubtai ir rozetės. Po to Zelenskis pareiškė, kad Kijevas kreipsis į Maskvą su prašymu grąžinti "viską, kas priklauso".

  Dar šia tema

  Rusija įvertino JAV pareiškimą dėl sankcijų, siekiant atidėti "Nord Stream-2"
  "Gal rado unitazus": Rusija išjuokė Kijevo norą susigrąžinti laivų įrangą
  Tegai:
  laivai, Kijevas, Rusijos Valstybės Dūma

  Svarbiausios temos