22:05 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Maskva pažadėjo reaguoti, jei Baltijos respublikos ir toliau perrašinės istoriją bei vykdys vandalizmo aktus

  VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Baltijos šalys patirs milžiniškus nuostolius dėl istorijos iškraipymo ir paminklų griovimo, interviu RIA Novosti pareiškė Andrejus Klimovas, Rusijos Federacijos Tarybos tarptautinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas.

  Anot jo, Rusija adekvačiai reaguos į bandymus iškreipti istoriją, tačiau jos priemonės nebus simetriškos. Klimovas pabrėžė, kad jei Vakarų šalys tęs tokią politiką, Maskva koreguos santykius su šiomis valstybėmis.

  "Mes turime labai aiškiai, per diplomatinius, tarppartinius, tarpparlamentinius kanalus pasakyti šiems barbarams, kad ir kur jie bebūtų, kad jei jie ir toliau įžeidinės mūsų žuvusių tautiečių, kurie kovojo už jų laisvę, atminimą, jei jie profašistiškai elgsis su tam tikrais istorijos įvykiais, atliks vandalizmo aktus, mes viešai atkreipsime į tai dėmesį", — sakė jis.

  Klimovas pabrėžė, kad Maskva negali leisti tokio vandalizmo, ir pridūrė, kad užsienio šalims bus taikomi "adekvataus reagavimo metodai". Jis sakė, kad vienaip ar kitaip, šios valstybės yra priklausomos nuo Rusijos ir "pajus" šią reakciją.

  Kaip pavyzdžius politikas paminėjo Rusijos televizijos projektus, kurie dabar vykdomi Sočyje, o ne Latvijoje. Anot jo, nuostolius patyrė būtent Latvijos respublika.

  "Šiandien prekių apyvarta tarp Rusijos ir ES per Baltijos šalis artėja prie nulio. Tai sudarė didžiąją dalį šių šalių BVP. Nuostoliai dideli. Žmonės išvyksta iš beviltiškumo, nes darbo vietų nebeliko. Šios šalys prarado apie trečdalį gyventojų", — pridūrė jis.

  Baltijos šalys siekia perrašyti istoriją. Jų politikai ne kartą pareiškė, kad jų įstojimas į TSRS buvo "okupacijos" padarinys. Lietuva, Latvija ir Estija nuolat kovoja su "okupacijos padariniais" ir reikalauja atlyginti "žalą". Baltijos šalių valdžia pasisako už paminklų sovietų kareiviams nugriovimą, taip pat nacių bendrininkų heroizavimą.

  Lietuvoje "partizanais" taip pat vadinami "miško broliai" — ginkluotos nacionalistų grupės, veikusios respublikos teritorijoje 1940-1950 metais.

  Antrojo pasaulinio karo metu daugelis tų, kurie prieštaravo TSRS valdžiai, kariavo fašistinės Vokietijos pusėje, dalyvavo žydų bendruomenės sunaikinime Lietuvoje. Be to, "miško broliai" buvo prisidėję prie civilių žudymo karo metu bei prie Tarybų partijos darbuotojų ir paprastų tarybinei valdžiai palankių piliečių naikinimo.

  Dar šia tema

  Gorbačiovas įvardijo kaltininkus dėl TSRS žlugimo
  "Svastika čia — ne retenybė". Tūkstančiai Lietuvos žydų skelbia apie grėsmę
  Kitais metais Lietuvoje bus pastatytas paminklas Vanagui
  Tegai:
  Maskva, istorija, Baltijos šalys, Rusija

  Svarbiausios temos