03:59 2020 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB68.6301
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos prezidentas taip pat pabrėžė, kad specialistai darė nepaprastą darbą ir buvo aukštos klasės testuotojai

  VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Vasarą prie Severodvinsko žuvę "Rosatom" darbuotojai užsiėmė kritiškai svarbia veikla, susijusia su pažangiais gynybos sprendimais, sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas susitikime su specialistų našlėmis.

  Vakar Rusijos prezidentas Kremliuje narsos ordinu apdovanojo našles, kurios neteko savo vyrų.

  Putinas išreiškė užuojautą šeimoms ir pažymėjo, kad moterys gavo ne tik apdovanojimą už savo vyrus, bet ir nuoširdžią užuojautą Rusijos valstybės vardu ir jų darbo vertinimą.

  Prezidentas pabrėžė, kad žuvę pasirinko specialią misiją — ginti Tėvynę — ir įvykdė ją iki galo. Anot Putino, "Rosatom" darbuotojai darė "nepaprastą darbą".

  "Jie užsiėmė sudėtinga, atsakinga ir kritine veikla, mes kalbame apie pažangiausias ir neprilygstamas technologines idėjas ir sprendimus, ginklus, kurie yra skirti užtikrinti Rusijos suverenitetą ir saugumą ateinantiems dešimtmečiams", — sakė valstybės vadovas.

  Taip pat, pasak jo, kiekvienas žuvęs buvo puikus specialistas ir "aukštos klasės testuotojas".

  "Pats faktas, kad turime tokias unikalias technologijas, yra pati svarbiausia patikima taikos garantija planetoje šiandien. Ir nepaisant visko, mes tikrai patobulinsime šį ginklą", — sakė Putinas.

  Rugpjūčio pradžioje penki branduolinės agentūros darbuotojai iš Sarovo (Nižegorodsko sritis) žuvo, išbandydami naujausią raketų varymo sistemą Archangelsko srityje, 30 kilometrų nuo Severodvinsko.

  Kaip pažymėta agentūroje, bandymai vyko jūroje esančioje platformoje. Po bandymų užsidegė degalai, įvyko sprogimas. Korporacija pabrėžė, kad specialistai žinojo su jų darbu susijusią riziką.

  Dar šia tema

  Jūs laikykitės: kaip NATO ketina gelbėti Baltijos šalis nuo Rusijos
  Rusija pajėgi "dešimt kartų" sunaikinti JAV, rašo Kinijos žiniasklaida
  Tegai:
  Vladimiras Putinas, Rosatom

  Svarbiausios temos