10:18 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rašytoją nustebino tai, kad nuo sovietų laikų Rusijos sostinėje išsaugotos dekoracijos ir įžymybės

  VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Čekų rašytojas ir iliustratorius Vojtechas Jurikas pasipiktino Maskvos "socialistine išvaizda". Apie tai jis papasakojo savo straipsnyje portale "Aktualne.cz".

  Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Департамент информации и массовых коммуникаций Минобороны России

  Pasak Juriko, jis neapkentė mokyklinių pasakojimų apie sovietinę tikrovę, tačiau nesitikėjo pamatyti Maskvą būtent tokią. Jo nuomone, "priminimai apie sovietinius laimėjimus" kiekviename žingsnyje yra keliantys pasipiktinimą.

  "Bet nesitikėjau, kad pamatysiu būtent tokią Maskvą, apie kurią man buvo pasakyta pamokose: socialistinę, pilną Leninų, raudonų žvaigždžių, pjautuvų, kūjų, kareivių ir priminimų apie sovietinius laimėjimus kiekviename žingsnyje", — parašė jis.

  Be to, Lenino mauzoliejų ir paminklą Petrui Didžiajam jis laiko "bjauriais".

  Autorius pasipiktino ir tuo, kad negalėjo patekti į Raudonąją aikštę, kuri tuo metu buvo uždaryta. Jis taip pat išreiškė nuomonę, kad Maskvoje "dirbtinai" sukurta daug darbo vietų, pavyzdžiui, pasodinus budėtojus prie eskalatorių metro stotyse.

  Kita vertus, Jurikui patiko sostinės parkai, įskaitant parką "Muzeon" šalia Naujosios Tretjakovo galerijos. Tačiau jis pastebėjo, kad ten buvo atvežti neva "šlykščiausi socialistiniai paminklai iš visos Maskvos".

  Michailas Gorbačiovas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Евгений Одиноков

  Baltijos šalių ir Lenkijos valdžia aršiai kovoja su sovietų palikimu. Šiose šalyse, pavyzdžiui, griaunami sovietiniai paminklai ir netoleruojami jokie paminėjimai apie Rusiją.

  Taip šių šalių valdžios bando perrašyti istoriją. Baltijos šalyse manoma, kad TSRS "okupavo" Baltijos regioną, ir dabar šios šalys reikalauja kompensacijos už "žalą".

  Nors per visą sovietmetį Lietuvos, Latvijos ir Estijos teritorijoje veikė nacionalinės valdžios organai, o šalys gavo nemažų lėšų pramonei, infrastruktūrai ir socialinei sferai plėtoti.

  Maskva ne kartą aiškino, kad Baltijos šalių prisijungimas 1940 metais neprieštaravo nė vienam tarptautinės teisės punktui. Tarp šalių nebuvo karinio konflikto, o vietos valdžios ne tik netrukdė sovietų kariuomenei patekti į respublikas, bet ir išreiškė aiškų sutikimą.

  Dar šia tema

  Rusija sureagavo į Estijos URM pasisakymą apie tarybinę "okupaciją"
  Rusijos URM priminė, kad būtent TSRS išgelbėjo Europos demokratiją
  "Okupacijos" palikimas: kaip TSRS laikais Lietuvoje įvyko techninė revoliucija
  Ekspertas atskleidė, kuri buvusi TSRS šalis lyderiauja pagal migrantų antplūdį
  Gorbačiovas atskleidė, kaip buvo galima išvengti TSRS žlugimo
  Pirmieji TSRS kosmonautai slapta mokėsi Maskvos planetariume
  Paviešinti duomenys apie vokiečius, padėjusius TSRS kurti atominę bombą
  Tegai:
  TSRS, Čekija, Rusija, Maskva

  Svarbiausios temos