18:53 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusija yra pasirengusi deryboms su kaimynine šalimi, tačiau Kijevas rodo "politinį blaškymąsi", mano parlamentaras Ruslanas Balbekas

  VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Rusijos Valstybės Dūmos deputatas Ruslanas Balbekas įvertino Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio pareiškimą apie dvišalius santykius su Rusija.

  Anksčiau Ukrainos vadovas pakomentavo verslininko Igorio Kolomoiskio pareiškimą apie santykių su kaimynine šalimi atkūrimo svarbą.

  Zelenskis pabrėžė, kad dauguma ukrainiečių pasirinko ES ir Europos integracijos kelią, o padėtis su Rusija yra "sunki". Taip pat, pasak Ukrainos prezidento, Kijevas "pradėjo dialogą" su Maskva.

  Savo ruožtu Balbekas pažymėjo, kad norint užmegzti kontaktą, būtinas abiejų šalių noras.

  "Rusija yra pasirengusi deryboms, o štai Ukraina rodo tam tikrą politinį blaškymąsi ir nuolatos skundžiasi dėl derybų formato ir Rusijos", — cituoja parlamentarą RT.

  Deputatas mano, kad Vokietija ir Prancūzija galėtų paveikti Ukrainą "Normandijos ketverto" formate, tačiau Kijevas turėtų priimti šį sprendimą savarankiškai ir "be jokių užuominų".

  Padėtis Ukrainoje

  Maskvos ir Kijevo santykiai pablogėjo situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą fone. 2014 metų balandį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę po valstybinio perversmo.

  JT duomenimis, dėl konflikto nukentėjo daugiau kaip 13 tūkstančių žmonių.

  Pažymima, kad nuo 2014 metų Ukrainos ekonominė padėtis yra sunki. Kijevas imasi paskolų iš TVF ir vykdo ekonomines reformas, tačiau tai lemia būsto ir komunalinių paslaugų tarifų padidėjimą ir neigiamai veikia materialinę piliečių gerovę. Tuo tarpu atlyginimai ir pensijos išlieka gana maži.

  Ukrainos ekonomiką taip pat neigiamai veikia aukštas korupcijos lygis, ekonominių ryšių su Rusija nutraukimas ir karo veiksmai Donbaso teritorijoje.

  Naujausiais duomenimis, Ukrainos išorės skola yra viena didžiausių Rytų Europoje. Nuo 2013 metų pradžios iki 2018 metų pradžios valstybės skolos ir BVP santykis beveik padvigubėjo: nuo 36,6 iki 71,8 procento.

  Dar šia tema

  Įvažiavimas už įvažiavimą: Ukraina atšaukė nemokamas ilgalaikes vizas Estijai
  Rusijos Federacijos taryba: Ukraina dėl provokacijos Kerčės sąsiauryje gavo pamoką
  Ukraina buvo parduota "visų akivaizdoje", pareikšta Radoje
  Tegai:
  Rusija, Ukraina, Vladimiras Zelenskis, Rusijos Valstybės Dūma

  Svarbiausios temos