10:07 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Verslininkas įtariamas sukčiavimu, jis įtrauktas į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą. Anot tyrėjų, pastaraisiais metais jis buvo "šešėlinis finansininkas"

  VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Rusijos vidaus reikalų ministerijos (VRM) Tyrimų departamentas prašo areštuoti už akių lietuvį, buvusį Lietuvos banko "Snoras" bendraturtį Dovydą Kaplaną, kuris buvo grupės "Summa" bendraturčių Zijavudino ir Magomedo Magomedovo verslo partneris. Apie tai pranešė laikraštis "Kommersant".

  Broliai Magomedovai ir dar keturi asmenys kaltinami sukūrę organizuotą nusikalstamą grupuotę (ONG) ir kelių milijardinių sumų vagystėmis. Neseniai baigta rinkti tyrimo įrodymus apie Kaplano dalyvavimą šiuose nusikaltimuose.

  Jis įtariamas sukčiavimu. Verslininkas įtrauktas į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą.

  Anot "Kommersant", Kaplanas galėjo susipažinti su broliais Magomedovais 1990-ųjų viduryje, kai įsigijo dalį "Snoro" banko. Jo sutarties šalis buvo Maskvos bankas "Diamant", kurį Magomedovai įsigijo 1995 metais. 2001 metų birželio mėnesį iš jo buvo atimta licencija, nes paaiškėjo, kad pateikiami ataskaitų duomenys buvo nepatikimi.

  "Be to, žiniasklaida teigė, kad lietuvis Dovydas Kaplanas palaikė glaudžius ryšius su vietine nusikalstama grupuote "Vilniaus brigada". Remiantis "Kommersant" turima informacija, tyrimo duomenimis, ponas Kaplanas pastaraisiais metais buvo šešėlinis brolių Magomedovų finansininkas", — rašo "Kommersant".

  Broliai Magomedovai ir buvęs "Intex" vadovas Arturas Maksidovas buvo areštuoti praėjusių metų kovą. Jie kaltinami ONG organizavimu ar dalyvavimu joje, taip pat didelio masto grobstymu ir sukčiavimu. Tyrėjų teigimu, žala dėl jų veiksmų siekė 11 milijardų rublių.

  Dar šia tema

  Trys "naftininkai" įtariami sukčiavimu
  Lietuvoje sulaikytas baltarusis, kaltinamas sukčiavimu stambiu mastu
  Atskleista galimai milijonines pajamas slėpusi bendrininkų grupuotė
  Tegai:
  sukčiavimas, Rusija, lietuvis, Snoras

  Svarbiausios temos