09:54 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Iš puspenkto tūkstančio eksperimente dalyvavusių karių buvo atrinkti 30 karininkų, kurie ir sudarė specialų būrį

  VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Rusijoje atsirado specialiųjų pajėgų būrys, kurį sudaro 30 "universaliųjų karininkų". Tai Rusijos ginkluotųjų pajėgų bandomoji programa, kurios pagrindą sudarė Sirijoje įgyta patirtis, praneša RIA Novosti.

  Karinių apygardų ir Šiaurės laivyno poligonuose vyko speciali karininkų atranka. Joje dalyvavo jauni karininkai, taip pat vadai, jau turintys vadovavimo padaliniams patirties.

  "Iš viso keturi su puse tūkstančio eksperimento dalyvių sudarė konsoliduotą specialiųjų pajėgų vienetą, sudarytą iš 30 žmonių", — rašoma Gynybos ministerijos pranešime.

  "Universalūs karininkai" turėjo išmokti nusileisti iš atakuojamo sraigtasparnio, įveikti sunkias kalnuoto kraštovaizdžio atkarpas, valtimi perplaukti vandens užtvaras, po vandeniu organizuoti pasalą, naudoti dronus ir vykdyti šaudymus.

  Iš viso jie įvykdė septynias specialias kovinio rengimo misijas, kiekvieną kartą įveikdami visus elementus — žemę, vandenį, ugnį ir orą.

  "Labai gerai, kai savo karininko karjeros pradžioje išgyvenote tokius išbandymus. Nors esu įsitikinęs, kad išbandymų jūsų gyvenime pakako ir jūs buvote ten, kur jums iš tikrųjų teko pritaikyti savo žinias ir įgūdžius. Labai norėčiau, kad šie įgūdžiai <...> suteiktų jums naują impulsą tolesnei tarnybai Tėvynės labui", — apdovanojimų ceremonijoje sakė pulkininkas generolas Andrejus Kartapolovas, Kariuomenės vyriausiosios karinės-politinės valdybos vadovas.

  Pagal programos rezultatus buvo išrinkti geriausi iš dalyvių: vairuotojas, šaulys, povandeninis diversantas, kalnų šaulys ir karys-sportininkas. Nusipelnė apdovanojimų ir moterys — nominacijoje "Grožio jėga". Nemažai karininkų buvo apdovanoti skyrių apdovanojimais, kai kurie gavo neeilinį laipsnį.

  Pasak Kartapolovo, kiekvienas dalyvis pademonstravo aukšto lygio kovinę parengtį, fizinį pasirengimą ir savybes, kuriomis garsėja Rusijos karininkas: patriotizmą, vienybę ir ryžtą ginti Tėvynę.

  Dar šia tema

  Politologas: Turkija pamatė dvigubus NATO standartus, taikomus Baltijos šalims
  NATO generalinis sekretorius: aljansas turi galimybę apsaugoti sąjungininkus
  Branduolinis ekspresas. Kodėl Rusijos raketiniai traukiniai neduoda JAV ramybės
  Ukraina įvertino Rusijos grąžintiems laivams padarytą žalą
  Tegai:
  kariuomenė, Rusijos karininkas, Rusija

  Svarbiausios temos