01:15 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Автономная пусковая установка ПГРК Ярс на военном параде на Красной площади, архивное фото

  Rusijos strateginės raketinės pajėgos netrukus atsikratys sovietų pagamintų raketų sistemų

  © Sputnik / Александр Вильф
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Strateginės paskirties raketinių pajėgų vadas pažymėjo, kad ateityje branduoliniai ginklai gali prarasti savo atgrasomąjį vaidmenį ir nustoti būti svarbiausiais užtikrinant Rusijos saugumą

  VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Rusijos strateginės paskirties raketinės pajėgos netrukus atsikratys visų sovietų pagamintų raketų sistemų, o jų vietą užims modernesni modeliai, pareiškė Strateginės paskirties raketinių pajėgų vadas Sergejus Karakajevas.

  "Šiandien Strateginės paskirties raketinės pajėgos yra istoriniame etape, kai paskutiniai sovietų pagaminti raketų kompleksai yra išimami iš jų kovinės padėties", — pasakė Karakajevas interviu laikraščiui "Krasnaja Zvezda".

  Kaip matyti iš Rusijos gynybos ministerijos tinklalapyje esančių duomenų, Strateginės paskirties raketinės pajėgos, be naujausių "Jars", yra apginkluotos kompleksais "Topol-M" (kurių kūrimas prasidėjo dar TSRS), dar senesniais įprastiniais kompleksais "Topol", raketomis R-36M2 "Vojevoda", kurios taip pat buvo sukurtos sovietmečiu, ir tarpžemyninėmis balistinėmis raketomis UR-100NUTTH, pradėtomis eksploatuoti 1970 metais.

  Kovinis geležinkelio raketų kompleksas
  © Фото : предоставлено пресс-службой РВСН

  Karakajevas pasakė, kad Strateginės paskirties raketinių pajėgų kovinė sudėtis turi apie 200 mobiliųjų paleidimo įrenginių ir maždaug tiek pat stacionariųjų.

  Tuo pat metu Strateginės paskirties raketinių pajėgų vadas pažymėjo, kad ateityje branduoliniai ginklai gali prarasti savo atgrasomąjį vaidmenį ir nustoti būti svarbiausiais užtikrinant Rusijos saugumą.

  "Pagrindinis Strateginės paskirties raketinių pajėgų vaidmuo užtikrinant šalies saugumą bus tęsiamas tol, kol branduoliniai ginklai neteks atgrasomojo vaidmens dėl mokslo ir technologijos pažangos ar tarptautinių santykių pobūdžio pasikeitimo", — pasakė Karakajevas.

  Apie branduolinės triados ir Strateginės paskirties raketinių pajėgų svarbą, ypač užtikrinant Rusijos saugumą, kalbėjo daugelis šalies politikų ir karių. Pavyzdžiui, Rusijos Federacijos saugumo tarybos posėdyje prezidentas Vladimiras Putinas pabrėžė, kad strateginės branduolinės pajėgos "atlieka pagrindinį vaidmenį sulaikant potencialų agresorių ir palaikant galios pusiausvyrą pasaulyje".

  Strateginis raketų kompleksas RS-24 Yars
  © Sputnik /
  Strateginis raketų kompleksas RS-24 "Yars"

  Dar šia tema

  Rusija parodė, kaip raketa "Jars" kraunama į paleidimo įrenginį
  Atsakomojo smūgio garantija: "Avangard" pradeda kovinį budėjimą Rusijoje
  JAV žiniasklaida papasakojo apie "blogiausią košmarą" Lietuvos valdžiai
  Tegai:
  karinės pajėgos, Rusija

  Svarbiausios temos