07:44 2020 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos gynybos ministerija informuoja, kad aplink valstybės sienas bus sukurtas ištisinis radiolokacinis laukas, kad būtų galima iš anksto atsekti sparnuotųjų raketų paleidimus

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Palei Rusijos sienas bus sukurtas ištisinis radiolokacinis laukas, kuris leis laiku nustatyti sparnuotųjų raketų paleidimus, taip pat karinių orlaivių skrydžius bei kitus oro taikinius, pranešė RIA Novosti su nuoroda į Rusijos gynybos ministeriją.

  Dabar Rusijoje veikia vientisas raketų išpuolių perspėjimo sistemos radiolokacinis laukas. Sistemą sudaro "Voronež" tipo radiolokaciniai radarai, kurie leidžia sekti balistinių raketų paleidimus.

  "Ateityje bus sukurtas ištisinis aerodinaminių taikinių radiolokacinis laukas, panašus į raketų išpuolių perspėjimo sistemos lauką", — teigė ministerija.

  Naujoji radiolokacinė sistema, kaip pažymėta ministerijos pranešime, bus panaši į dabartinę. Ją sudarys užjūrio "Konteiner" tipo stotys, iš kurių pirmoji pradėjo veikti praėjusį sekmadienį. Kita tokio tipo stotis apims Arktį.

  Naujausia stotis nuo 2018 metų gruodžio 1 dienos pradėjo vykdyti bandomąjį budėjimą. Radaro aptikimo diapazonas pasiekiamas dėl to, kad sistema sugauna radijo signalą, atsispindintį iš jonosferos.

  Kam ir kodėl reikalingas pasaulinės nusiginklavimo sutartinės bazės irimas? >>

  Anksčiau vyriausiasis "Konteiner" konstruktorius Michailas Petrovas teigė RIA Novosti, kad naujausia radiolokacinė sistema gali aptikti slaptus orlaivius trijų tūkstančių kilometrų atstumu.

  Jis pridūrė, kad viena sunkiausių užduočių, kurias komplekso įranga išsprendžia apdorodama signalą, yra atskirti tokius taikinius kaip bombonešiai, sparnuotosios raketos, orlaivių nešėjai žemės paviršiaus ir trukdžių fone.

  Dar šia tema

  Kaip raketa "Kalibr" paleista iš Rusijos povandeninio laivo — video
  Rusija pratybose "Grom-2019" paleido balistines raketas — video
  JAV Rusiją pavadino tikra karine grėsme
  Rusijos Valstybės Dūma pakomentavo Kijevo pretenzijas dėl grąžintų laivų
  Tegai:
  sparnuotosios raketos, Rusija

  Svarbiausios temos