20:47 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau buvęs Ukrainos prezidentas pareiškė, kad Rusija pradėjo formuotis po trijų šimtmečių po to, kai Ukraina jau buvo valstybė

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas griežtai atsakė į buvusio Ukrainos prezidento Leonido Kravčiuko žodžius apie tai, kad Ukrainos valstybingumas tariamai senesnis už rusų.

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas
  © Sputnik / Алексей Филиппов

  Anksčiau televizijos kanale "112 Ukraina" Kravčiukas pareiškė, kad "Rusija pradėjo formuotis ir stotis ant kojų tik po Ivano Rūsčiojo" ir pridūrė, kad tai įvyko praėjus trims šimtams metų po Ukrainos.

  Puškovas savo Twitter paskyroje buvusio Ukrainos vadovo pareiškimą pavadino neįtikėtinu ir priminė, kad Rusijos valstybė pradėjo formuotis dar prieš Ivaną Rūstųjį.

  "Ir išvis, prie ko čia Ukraina? Tokios šalies nebuvo nei Rūsčiojo laikais, nei po jo", — sakė senatorius.

  Ukrainos politiniai ir visuomeniniai veikėjai ne kartą yra pateikę abejotinų faktų apie istoriją. Anksčiau buvęs šalies prezidentas Petro Porošenka Maskvos įkūrimą pavadino "skubotu Kijevo kunigaikščių sprendimu". Be to, jis mano, kad "Rusijos tiesa" buvo "vienas seniausių teisingumo dokumentų Ukrainoje".

  Savo ruožtu buvęs Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas taip pat pateikė abejotinus faktus. Jis teigė, kad Rusija ir Baltarusija "kilusios iš Ukrainos".

  Dar šia tema

  Ukrainos delegacija nutraukė Rusijos atstovo kalbą JT
  Ukraina papasakojo, kaip JAV norėjo padidinti savo pajėgas Kryme
  Ukrainoje klestintis skurdas — Maidano padarinys
  Tegai:
  Aleksejus Puškovas, Rusija, Leonidas Kravčiukas, Ukraina

  Svarbiausios temos