00:48 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925

  Kaliningrado valdžia siekia glaudesnių ryšių su Lietuva

  © Sputnik / Igor Zarembo
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaliningrado srities gubernatorius pabrėžė, kad tarpvalstybinio bendradarbiavimo programos Rusija-Lietuva ir Rusija-Lenkija prisidėjo prie ryšių su kaimyninių šalių regionais užmezgimo

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Kaliningrado valdžia siekia glaudesnių ryšių su Lietuvos regionais, su kuriais sritis turi bendrą sieną, interviu RIA Novosti sakė Kaliningrado srities gubernatorius Antonas Alichanovas.

  "Deja, mes matome užšalusius kontaktus iš Lietuvos pusės. Labai norėtume juos grąžinti ir nuolat išreiškiame savo pasirengimą tam. Ir manome, kad yra kuo užsiimti... Mes palaikome glaudžius ryšius praktiškai tik savivaldybių, regioniniu lygmeniu", — sakė Alichanovas.

  Jis pabrėžė, kad tarpvalstybinio bendradarbiavimo programos Rusija-Lietuva ir Rusija-Lenkija, kurių metu vykdomi bendri ekologiniai, turizmo, infrastruktūros ir kultūros projektai, buvo gera pagalba užmezgant ryšius su kaimyninių šalių regionais.

  "Mūsų kaimynai yra geri, iš jų yra ko pasisemti. Na, ir jie pas mus atvažiuoja. Lietuviai, pavyzdžiui, su elektroninėmis vizomis dabar gali vaikščioti pas mus į parduotuves ir vaistines. Mes jaučiame, kad jie mato, jog esame tokie patys žmonės, esame atviri ir pasirengę bendradarbiauti, svetingi, malonūs. Todėl labai tikiuosi, kad kontaktai šiame lygmenyje prisidės prie ledo santykiuose tirpimo", — pridūrė gubernatorius.

  Dar šia tema

  NATO pajėgtų užgrobti Kaliningradą per dvi dienas, rašo Kinijos žiniasklaida
  Įvedus elektronines vizas Lietuva tapo Rusijos turistų srauto augimo lydere
  Valstybės Dūma Lukašenkos žodžius apie Kaliningradą pavadino signalu NATO

  Svarbiausios temos