12:56 2020 Liepos 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Putino lėktuvo įgulos, viskas vyko be rizikos, o degalų atsargos leido prireikus nusileisti kur nors kitur

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Rusijos vadovo Vladimiro Putino lėktuvo pilotai papasakojo, kaip jiems teko sunkiomis oro sąlygomis Biškeke nuleisti prezidento lėktuvą.

  Pilotų teigimu, praėjus kuriam laikui po išvykimo iš Sankt Peterburgo, oro sąlygos ėmė blogėti, nusileidimo metu matomumas buvo ne daugiau kaip 500 metrų.

  "Dalį maršruto mes kontroliavome nešiojamuoju kompiuteriu, nes net riedėjimo takas nebuvo matomas", — pasidalino vienas iš įgulos narių laidoje "Maskva. Kremlius. Putinas" per kanalą "Rossija 24".

  Kaip pažymėjo lakūnai, sprendimas nusileisti buvo priimtas apgalvotai, keleiviams pavojaus nebuvo.

  Lėktuvas nusileido esant tirštam rūkui, oro sąlygos keitėsi kas 10–15 minučių.

  "Laukimo zonoje skrydis truko neilgai, ten praradome apie 10–12 minučių, ir, laimei, dispečeris suteikė 350 metrų matomumą, kuris atitiko aerodromo minimumą. Leidžiantis matomumas pagerėjo iki 500 metrų", — teigė pilotas. Ekipažo teigimu, tūpimas vyko "be jokios rizikos keleiviams".

  Kirgizijos prezidentas Soronbajus Ženbekovas Biškeko oro uoste pasitiko Putiną. Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos Kolektyvinio saugumo tarybos sesijoje šalys aptarė Tadžikistano ir Uzbekistano sienos stiprinimą, bendradarbiavimą rengiant pasaulinę kovos su terorizmu strategiją ir užsienio politiką.

  Rugsėjį Vladimiras Fedoruškinas, buvęs 1-ojo lėktuvo pilotas, papasakojo, kaip lėktuvą su valstybės vadovu "ėmė blaškyti" iškart pakilus į orą, kai buvo vykdomas skrydys po skrydžio iš Maskvos į Sankt Peterburgą.

  Dar šia tema

  Putinas suteikė lėktuvo A321 pilotams Rusijos didvyrių vardą
  Putinas sukėlė ažiotažą Šarlio de Golio oro uoste — video
  Holivude Putinas pasveikintas su gimtadieniu užrašu danguje
  Tegai:
  lėktuvas, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos