17:23 2019 Gruodžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  Prancūzijoje paleistas antrasis sraigtasparnio Sevastopol tipo Mistral sraigtasparnių nešėjas, archyvinė nuotrauka

  Žiniasklaida įvardijo numatomą Rusijos "Mistral" gamybos pradžią

  © Sputnik / Григорий Сысоев
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Universalios transporto priemonės galės vienu metu gabenti 12-16 sraigtasparnių, plėtra remiasi nauju, nepriklausomu projektu

  VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Du laivai, panašūs į sraigtasparnių nešėjus "Mistral", bus eksploatuojami Kerčėje, RIA Novosti pasakojo šaltinis Rusijos kariniame-pramoniniame komplekse.

  "Kol kas buvo apsispręsta apsiriboti dviem laivais, serija gali būti toliau kuriama ir ateityje", — sakė šaltinis.

  Anot jo, laivų statyba planuojama kitais metais, perkėlimas į karinį jūrų laivyną įvyks 2025 ir 2026 metais.

  Kaip anksčiau RIA Novosti pasakojo informuotas šaltinis, nauji laivai galės gabenti nuo 12 iki 16 sraigtasparnių. Šis projektas nesusijęs su ekspedicinio laivo sukūrimo planais, apie kuriuos ne kartą pranešė Jungtinės laivų statybos korporacijos prezidentas Aleksejus Rachmanovas.

  2011 metais Prancūzijos bendrovė "DCNS /STX" pasirašė sutartį su "Rosoboronexport" dėl dviejų "Mistral" sraigtasparnių nešėjų, kurių bendra vertė siekia 1,2 mlrd. JAV dolerių, tiekimo.

  Pirmąjį laivą Rusija turėjo gauti 2014 metų lapkritį. Tačiau dėl įvykių Ukrainoje ir sankcijų Rusijai įvedimo tuometinis Prancūzijos prezidentas Fransua Olandas nusprendė "įšaldyti" sutartį, o vėliau Paryžius išmokėjo Rusijai kompensacijas.

  "Mistral" — prancūzų desantinis sraigtasparnių dokas arba sraigtasparnių nešėjas. Projektas buvo baigtas rengti Rusijos iniciatyva: laivų korpusams skirtų plieninių lydinių sudėtis buvo pakeista į ledo klasę, padidintas karo laivų aukštis, kad tilptų Rusijos sraigtasparniai Ka-28 ir Ka-52K, buvo numatytos vietos papildomiems ginklams įrengti laivuose.

  Dar šia tema

  Erdoganas pagrasino boikotuoti NATO planus apsaugoti Lenkiją ir Baltijos šalis
  Beveik 97 proc. vokiškų bendrovių Rusijoje palaikė "Nord Stream-2"
  Lukašenka paragino Rusijos piliečius nežiūrėti į baltarusius kaip į priešus
  Tegai:
  vežėjai, karinis sraigtasparnis, Rusija

  Svarbiausios temos