03:08 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Žemė bus pašventinta ir perduota pagrindinės Rusijos kariuomenės šventyklos Maskvoje atidarymui, sakė Rusijos ambasadorius Lietuvoje

  VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Žemė iš memorialų sovietų kariams Lietuvoje bus perduota Rusijai Didžiojo Tėvynės karo 75-ųjų metinių proga, projekto "Atminties keliai" rėmuose.

  Tai pareiškė Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas per atminimo ceremoniją, skirtą Nežinomo kareivio dienai paminėti, Antakalnio kapinėse.

  Anot diplomatinės atstovybės vadovo, 15-oje Lietuvos miestų veteranų organizacijų ir Rusijos ambasadų atstovai tą dieną paims saujelę žemės iš memorialų sovietų kariams.

  "Ji (žemė — Sputnik) bus pašventinta ir perduota pagrindinės Rusijos kariuomenės šventyklos Maskvoje atidarymui. Ten bus padėta žemė iš sovietų kareivių kapų iš viso pasaulio", — Udalcovą cituoja TASS.

  Nežinomo kareivio dienos garbei veteranai, visuomenės nariai ir diplomatai padėjo vainikų ir gėlių.

  Memorialas Antakalnio kapinėse buvo įkurtas 1951 metais ir yra didžiausia sovietų karių laidojimo vieta Lietuvoje. Čia ilsisi daugiau kaip 3 tūkst. 3-iojo Baltarusijos fronto kareivių.

  Iš viso Lietuvos žemėje ilsisi daugiau nei 80 tūkstančių Raudonosios armijos kareivių.

  Kaip anksčiau pasakojo Udalcovas, nuo 2017 metų pabaigos Rusijos Federacija dėl Vilniaus pozicijos negali suremontuoti nė vieno paminklo, skirto tarybų kariams.

  Dar šia tema

  Udalcovas Melio kalinimo sąlygas Lietuvoje pavadino nepakeliamomis
  Užkrėstas antirusiškumo kursu: Udalcovas apie Nausėdos teiginius dėl Rusijos
  Udalcovas sureagavo į Nausėdos pareiškimą apie "vizų neišdavimą lietuviams"
  Tegai:
  Lietuva, Pergalės diena, Rusija, Antakalnio kapinės

  Svarbiausios temos