10:31 2019 Gruodžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  JAV vėliava, archyvinė nuotrauka

  JAV vėl atsisakė išduoti vizas Rusijos delegacijai

  © Sputnik / Maksim Blinov
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymėjo Rusijos ambasada Vašingtone, JAV nuosekliai apriboja Rusijos pareigūnų atvykimą ir žlugdo derybas

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. JAV atsisakė išduoti vizas Rusijos federalinio iždo delegacijai, taip pat Užsienio reikalų ministerijos departamento direktoriui Olegui Malginovui, dirbančiam su tautiečiais užsienyje, "Facebook" puslapyje praneša Rusijos ambasada Vašingtone.

  Anot diplomatinės atstovybės, gruodžio 3 dieną Rusijos delegacija turėjo dalyvauti Tarptautinio audito profesijos reguliavimo instituto konferencijoje Vašingtone, o lapkričio pabaigoje Malginovas negalėjo dalyvauti jaunimo forume Niujorke.

  "Pabrėžiame, kad JAV oficialios valdžios institucijos nuolat riboja mūsų oficialių atstovų atvykimą ir trukdo svarbiausiems derybų formatams", — sakoma ambasados pranešime.

  Diplomatinė atstovybė teigė, kad JAV ambasados Maskvoje tinklalapyje vis dar paskelbtas pareiškimas, kuriame "vizų karo" pradėjimu kaltinama Rusija. Tačiau tokie kaltinimai neturi pagrindo.

  Rusijos ambasada paragino Ameriką liautis "pilti žibalą" į priešiškumo ugnį ir vesti abiejų šalių santykius degradacijos, o ne normalizavimo link.

  Anksčiau JAV neišdavė vizų 18 diplomatų iš Rusijos JT Generalinės Asamblėjos sesijos metu. Dėl šių priežasčių Maskva pasiūlė perkelti komisijų posėdžius į Ženevą.

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad Vašingtono sprendimas yra žiaurus JAV nepagarbos JT nariams pavyzdys. Savo ruožtu organizacija pažymėjo, kad turi bendrą su Maskva poziciją.

  Dar šia tema

  JT generalinis sekretorius remia Rusiją po JAV atsisakymo išduoti vizas diplomatams
  Įvedus elektronines vizas Lietuva tapo Rusijos turistų srauto augimo lydere
  Įvažiavimas už įvažiavimą: Ukraina atšaukė nemokamas ilgalaikes vizas Estijai
  Tegai:
  viza, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos