17:22 2019 Gruodžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.5731
  NATO vėliava

  Kremlius nerimauja dėl NATO planų padidinti karines išlaidas

  © Flickr / Defence Images
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Rusijos prezidento atstovo spaudai, nepaisant kai kurių labai pragmatiškų NATO pareiškimų apie poreikį užmegzti santykius su Rusija, vis tiek reiktų apsvarstyti klausimą, kas yra grėsmė NATO, ir iš kur toji grėsmė kyla

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. NATO vykdo sulaikymo ir ekspansijos politiką Rusijos atžvilgiu, sakė Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

  "Viena vertus, žinoma, tai patvirtina mūsų susirūpinimą dėl Aljanso veiklos. Nepaisant kai kurių labai pragmatiškų pareiškimų apie poreikį užmegzti santykius su Rusija, vis tiek reikia blaiviai pažvelgti į klausimą, kas yra grėsmė NATO, iš kur ji kyla, mes matome, žinoma, jog NATO daugiausia užsiima sulaikančiąja ar ekspansyvia veikla mūsų šalies atžvilgiu. Tai negali nesukelti susirūpinimo. Tokie pareiškimai ir sprendimai padidinti biudžetą tai eilinį kartą patvirtina", — cituoja Peskovą RIA Novosti.

  Vakarų politikai, dažniausiai iš Baltijos šalių ir Lenkijos, periodiškai pasisako apie "Rusijos grėsmę". Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija niekada neužpuls nė vienos iš NATO šalių.

  Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO gerai supranta, kad Maskva neketina nieko pulti, bet naudojasi pretekstu, kad dislokuotų daugiau technikos ir batalionų prie Rusijos sienų. Maskva pažymi, kad per pastaruosius kelerius metus aljanso karių skaičius išaugo septynis kartus.

  Dar šia tema

  Nausėda paragino NATO įvardyti Rusiją kaip "grėsmę pasaulinei tvarkai"
  Džonsonas ir Trampas paskelbė apie NATO vienybės svarbą iškilus grėsmėms
  Ekspertas: Turkija nesiruošia ginti Baltijos šalių ir Lenkijos be "bonusų" iš NATO
  Tegai:
  karinės išlaidos, NATO, Rusija, Kremlius

  Svarbiausios temos