16:32 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas pažymėjo, kad kai dar tik pradėtos taikyti sankcijos, prekybos apyvarta su ES buvo reikšminga — 417 milijardų dolerių, o vėliau "nukrito maždaug 250"

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Rusija pasirengusi kurti dvišalius santykius su Europa, ketvirtadienį pareiškė Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas per metinį interviu Rusijos televizijos kanalams.

  "Mes pasirengę plėsti savo dvišalius santykius su Europa, nėra čia kažko tokio sudėtingo", — cituoja Medvedevą RIA Novosti.

  Jis pažymėjo, kad kai dar tik pradėtos taikyti sankcijos, prekybos apyvarta su ES buvo didelė — 417 milijardų dolerių, o vėliau "nukrito maždaug 250".

  "Aš visą laiką jiems (europiečiams) sakau — šių pinigų paprasčiausiai negalima grąžinti, tai darbo vietos, tai verslo pelnas, ir tai reiškia žmonių, kurie pas jus dirba, uždarbis. Kam tai buvo gerai? Amerikiečiams, beje, netapo nei šilta, nei šalta, nes pas juos kaip buvo apie 25 milijardai dolerių prekybos apyvartos su mumis, taip ir liko. Jie beveik nieko neprarado, o europiečiai išsikvėpė dvigubai", — pridūrė Medvedevas.

  Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje, kur 2014 metais įvyko valstybės perversmas. Vakarų šalys apkaltino Rusiją kišimusi į Ukrainos reikalus ir įvedė sankcijas. Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių ir paneigė kaltinimus.

  Be to, Maskva ne kartą pabrėžė, kad ji nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ar Minsko susitarimų dėl situacijos Donbase sureguliavimo subjektas.

  Dar šia tema

  Rusijos bendrovės pasisakė už atsakomuosius veiksmus ES taikomoms sankcijoms
  Klausimas be atsakymo — kokių Europos santykių su Rusija nori Linas Linkevičius
  Žiniasklaida: Baltijos šalis neramina ES nesutarimai dėl Rusijos
  Tegai:
  sankcijos Rusijai, dvišaliai santykiai, Dmitrijus Medvedevas, Rusija

  Svarbiausios temos