10:30 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos tarpžemyninių raketų konstruktoriaus teigimu, aplenkti JAV Rusijai padėjo laiku atlikti ginkluotės modernizavimo darbai

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Antžeminių branduolinių pajėgų srityje Rusija lenkia JAV. Apie tai televizijos kanalui "Zvezda" pasakė tarpžemyninių raketų "Bulava" ir "Jars" konstruktorius Jurijus Solomonovas.

  Kovinis geležinkelio raketų kompleksas
  © Фото : предоставлено пресс-службой РВСН

  Anot Rusijos mokslų akademijos akademiko, to priežastimi tapo laiku atlikti ginkluotės modernizavimo darbai. Tam buvo panaudoti nemaži intelektiniai resursai. Be to, Rusija pradėjo antžeminio bazavimo branduolinių pajėgų modernizavimo procesą daug anksčiau nei JAV.

  "JAV paskutinis modernizavimas vyko prieš 10–15 metų. Jų ginkluotė yra labai sena, nuo 1960 metų. Vienu metu jie bandė sukurti mobilų antžeminį raketų kompleksą. Tačiau jiems šis reikalas yra susijęs su didžiulėmis išlaidomis. Ir jie to nesiims", — pažymėjo Solomonovas.

  Rusija parodė, kaip raketa "Jars" kraunama į paleidimo įrenginį >>

  Ekspertas pridūrė, kad Rusijos gynybos pramonės pasididžiavimu tapo tarpžemyninė balistinė raketa RS-24 "Jars", turinti naujas varomąsias sistemas ir kovinę įrangą, taip pat žymiai didesnį našumą kovos efektyvumo atžvilgiu.

  Tarpžemyninė balistinė raketa RS-24 "Jars" buvo sukurta raketos RS-12M2 "Topol-M" pagrindu. Raketos maksimalus skrydžio nuotolis yra 11–12 tūkstančių kilometrų, jos svoris yra apie 47 tonas, ji gali gabenti 1,3 tonos kovines galvutes su trimis ar keturiais koviniais blokais, kurių įkrova yra iki 300 kilotonų.

  Dar šia tema

  Atsakomojo smūgio garantija: "Avangard" pradeda kovinį budėjimą Rusijoje
  JAV žiniasklaida papasakojo apie "blogiausią košmarą" Lietuvos valdžiai
  Rusijos strateginės raketinės pajėgos netrukus atsikratys sovietų pagamintų raketų sistemų
  Tegai:
  ginkluotė, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos