07:37 2020 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1088
 • RUB68.6934
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Puškovas pažymėjo, kad Vilniui, kuris nuolat pareiškia apie "Rusijos grėsmę", iškilo rimtesnė problema

  VILNIUS, gruodžio 8 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas subsidijų sumažinimą ES biudžete 2021-2027 metams pavadino "tikrąja grėsme" Lietuvai.

  Kaip priminė politikas, Vilnius nuolat skelbia įvairius pareiškimus apie didėjančią "Rusijos grėsmę", tačiau respublika turi ir didesnių rūpesčių.

  "Kol Lietuva nenuilstamai ruošia partizanus ir perka pripučiamas valtis, kad atremtų "Rusijos agresiją", jai iškilo reali grėsmė: smarkiai sumažintos subsidijos ES biudžete 2021–2027 metams. Jų sumažinimas 25–27 procentais smarkiai palies ūkininkus. O Kijeve visi laukia "auksinio lietaus" iš ES..." — savo Twitter paskyroje parašė Puškovas.

  Nuo 2021 metų Briuselis ketina sumažinti subsidijas Baltijos šalims, o tai pirmiausia palies ūkininkavimą. Lietuva mano, kad pasiūlymai dėl naujojo ES biudžeto yra nepriimtini, visų pirma, sumažinant išmokas sanglaudos politikai ir žemės ūkiui, apie tai ne kartą pareiškė politikai.

  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pasiskundė, kad finansavimo stoka turės įtakos tokiems svarbiems infrastruktūros projektams kaip "Rail Baltica" ir Baltijos šalių energetikos sistemų sinchronizacijai su žemyninės Europos tinklais.

  Dar šia tema

  Ekspertas: perspektyva tapti ES donore kelia Lietuvai paniką
  Lietuvai nepatiko ES biudžeto siūlymai dėl išmokų ūkininkams
  Deportacija ir krizė: kas laukia Baltijos šalių po "kietojo Brexit"
  Tegai:
  biudžetas, subsidijos, Aleksejus Puškovas, ES, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos