16:07 2020 Kovo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  2017 metais Vladimiras Putinas pasirašė pataisas, reaguodamas į Rusijos žiniasklaidos priespaudą JAV. Pagal įstatymą užsienio žiniasklaidos agentais gali būti būti pripažinti leidiniai, kurie gauna finansinę paramą iš užsienio valstybių ar organizacijų

  VILNIUS, gruodžio 10 — Sputnik. Vyriausioji MIA "Rossija Segodnia" ir televizijos kanalo RT redaktorė Margarita Simonian pakomentavo JAV kongreso demokrato Tomo Malinovskio žodžius apie Rusijos įstatymą dėl užsienio žiniasklaidos agentų. Apie tai praneša RIA Novosti.

  Malinovskis sukritikavo šio įstatymo priėmimą interviu rusiškai "Voice of America" versijai. Anot jo, Rusijos įstatymas nėra "simetriškas" Amerikos, o RT "laisvai veikia" JAV, nepaisant apribojimų iš JAV valdžios pusės.

  "Amerikos kongresmenams nepatinka mūsų įstatymas dėl užsienio agentų. Iš tikrųjų iš RT buvo atimta akreditacija JAV Kongrese 2017 metais — būtent po to, kai jis buvo pripažintas užsienio agentu", — parašė Simonian Telegram kanale.

  2017 metais JAV teisingumo departamentas įtraukė į užsienio agentų sąrašą bendrovę "T&R Productions LLC", kuri aptarnauja televizijos kanalą "RT America". Ir nors JAV valdžia pažadėjo, kad tai neturės įtakos RT veiklai, kanalui teko susidurti su pasekmėmis. Taigi JAV kongreso radijo ir televizijos korespondentų galerija atėmė iš jo akreditaciją, pagrindžiantį šį sprendimą naujuoju RT statusu.

  2017 metų lapkritį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą dėl užsienio žiniasklaidos agento statuso. Remiantis dokumentu, užsienio žiniasklaidos agentais gali būti būti pripažinti leidiniai, kurie gauna finansinę paramą iš užsienio valstybių ar organizacijų. Šios pataisos tapo atsaku į Rusijos žiniasklaidos priespaudą JAV.

  Dar šia tema

  Šiaurės šalys ketina išstumti Rusijos žiniasklaidą iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos
  Zacharova paaiškino, kodėl Baltijos šalys varžo Rusijos žiniasklaidą
  Pozneris paaiškino, kodėl Rusijos žiniasklaida blokuojama Baltijos šalyse
  Tegai:
  žiniasklaida, Rusija, JAV, Margarita Simonian

  Svarbiausios temos