09:16 2021 Gegužės 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.2169
 • RUB90.0154
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Maskva tikisi, kad pirmasis Putino ir Zelenskio susitikimas taps pradžia konstruktyviam šalių bendravimui, pabrėžė Dmitrijus Peskovas

  VILNIUS, gruodžio 10 – Sputnik. Maskva ir Kijevas po Vladimiro Putino ir Vladimiro Zelenskio susitikimo nesugebėjo pasiekti galutinio susitarimo dėl dujų klausimo, žurnalistams sakė Rusijos vadovo atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, rašo RIA Novosti.

  "Šalių pozicijos yra palygintos, jos yra gerai žinomos, nuoseklios, kalbant apie Rusijos poziciją. <...> Tuo pat metu kol kas negalima pasakyti, kad mums pavyko išspręsti tranzito sutarties pratęsimo problemą ir pretenzijų klausimo sureguliavimą Stokholmo arbitraže" – sakė jis.

  Kaip pažymėjo Peskovas, šalys susitarė, kad dujų bendrovių vadovai ir atitinkami ministrai tęs derybas.

  Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis
  © Sputnik / Алексей Никольский

  "Jie (Putinas ir Zelenskis - red.) po susitikimo turėjo gana trumpą pokalbį, kur buvo daugybė žmonių iš kiekvienos pusės. Tikrai, jie buvo palikti akis į akį, tačiau tai buvo trumpas pokalbis, nes vėliau atvyko prezidentas Makronas ir pakvietė juos tęsti "Normano formatą", - pridūrė spaudos atstovas.

  Nepaisant to, Maskva tikisi, kad pirmasis Putino ir Zelenskio susitikimas - tai konstruktyvaus bendravimo pradžia, pabrėžė Peskovas.

  Susitikimas Paryžiuje

  Gruodžio 9 dieną Prancūzijoje įvyko Normandijos formato viršūnių susitikimas. Jame dalyvavo Rusijos, Ukrainos, Prancūzijos ir Vokietijos vadovai Vladimiras Putinas, Vladimiras Zelenskis, Emanuelis Makronas ir Angela Merkel. Po jo vyko Rusijos ir Ukrainos prezidentų derybos.

  Zelensky pažymėjo, kad susitikimas su Putinu daugiausia buvo skirtas Rusijos dujų tranzitui į Ukrainą, ir jis mano, jog egzistuoja aukšta tikimybė, kad sutartis dėl Rusijos dujų tranzito bus pratęsta po sausio 1 dienos. Anot jo, šį klausimą pavyko "atblokuoti".

  Savo ruožtu Putinas spaudos konferencijoje teigė, kad Rusijos dujos Ukrainai gali būti 25% pigesnės nei dabar.

  Dujų sutartis

  Šių metų pabaigoje baigiasi sutartis dėl Rusijos dujų tranzito per Ukrainą į Europą. Naujas susitarimas iki šiol nepasirašytas. Maskva reikalauja, kad būtų galima pasirašyti naują susitarimą abipusio pretenzijų atmetimo tarptautiniame arbitraže ir bylinėjimosi pabaigos sąlyguose.

  Kijeve šios sąlygos laikomos nepriimtinomis. Apskritai Ukrainos kompanija savo pretenzijas "Gazprom" vertina 22 milijardais dolerių. 

  Dar šia tema

  Ekspertas įvertino Zelenskio politiką "Normandijos viršūnių susitikime"
  Ekspertas pasakė apie galimą "Normandijos viršūnių susitikimo" įtaką Donbasui
  Tegai:
  Vladimiras Zelenskis, Vladimiras Putinas, Kremlius

  Svarbiausios temos