17:56 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos prezodento teigimu, panašus scenarijus gali įvykti, jei sienos kontrolė bus perduota Kijevui

  VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Donbase gali pakartoti žudynės Srebrenicoje, jei leisti Ukrainai uždaryti sieną paudojant kariuomenės pajėgas. Šią nuomonę pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas per Pilietinės visuomenės ir žmogaus teisių plėtros tarybos posėdį.

  Rusijos vadovas neigiamai sureagavo į tokią idėją ir priminė, kaip Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis veda diskusijas su nacionalistais.

  "Neaišku, kas ten stipresnis, kas ten atsitiks ir kas jiems vadovaus, šiems nacionalistams, kai jie įžengs į šias teritorijas nesuteikdami garantijų žmonėms", — Putino žodžius cituoja Kremliaus spaudos tarnyba.

  Žudynės Srebrenicoje laikomos garsiausiu ir kruviniausiu Jugoslavijos žlugimo įvykiu, kurio metu nukentėjo tūkstančiai žmonių. 1995 metais Bosnijos serbų armija, vadovaujama generolo Ratko Mladičiaus, nužudė apie aštuonis tūkstančius musulmonų.

  2007 metais Tarptautinis tribunolas dėl buvusios Jugoslavijos ir JT Tarptautinis teismas šiuos įvykius priskyrė genocidui.

  Po 2014 metais Ukrainoje įvykusio valstybinio perversmo dvi Donbaso teritorijos — Donecko ir Luhansko liaudies Respublikos (DLR ir LLR) — paskelbė nepriklausomybę, po to Kijevo valdžia pradėjo karinę operaciją prieš regionų gyventojus. JT duomenimis, daugiau kaip 13 tūkstančių žmonių jau tapo ginkluoto konflikto aukomis.

  Konflikto Donbasse sureguliavimo klausimas antradienio vakarą buvo aptartas "Normandijos ketverto" viršūnių susitikime. Rusijos, Ukrainos, Vokietijos ir Prancūzijos vadovai pabrėžė, kad remia visišką ugnies nutraukimą regione iki šių metų pabaigos.

  Dar šia tema

  Zelenskis ir laisvieji radikalai. Kaip Paryžiuje Kijevas liko be palaikymo
  Ukrainos ministras pirmininkas pripažino "dujų karo" su Rusija galimybę
  Per mitingą Kijeve Porošenka apmėtytas kiaušiniais — video
  Tegai:
  Ukraina, Donbasas, Vladimiras Putinas, Rusija

  Svarbiausios temos