23:28 2020 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Čižovas pažymėjo, kad dabartinius Rusijos ir ES santykius negalima pavadinti normaliais dėl antirusiškų sankcijų, tačiau padarė prielaidą, kad viskas gali pasikeisti

  VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Rusijos nuolatinis atstovas Europos Sąjungoje Vladimiras Čižovas pareiškė apie "naują pradžią" Maskvos ir Briuselio santykiuose, kuri gali kilti artimiausiais metais, praneša RIA Novosti su nuoroda į diplomato pareiškimą.

  "Vykstant naujam ES instituciniam ciklui, kuris prasidėjo vos prieš dešimt dienų, mes galime tapti "naujos pradžios" liudininkais mūsų santykiuose, kurie, atsižvelgiant į jau mūsų patirtą patirtį, bus brandūs, išmintingi ir abipusiai pagarbūs", — pareiškė nuolatinis atstovas.

  Kalbama apie naujos Europos Komisijos sudėties, kuri pradėjo eiti savo pareigas gruodžio 1 dieną, darbo pradžia.

  Čižovas pažymėjo, kad dabartiniai Rusijos ir Europos Sąjungos santykiai negali būti laikomi normaliais. Visų pirma dėl 2014 metais įvestų antirusiškų sankcijų, kurios ne kartą buvo išplėstos. Taip pat neveikia daugelis Maskvos ir Briuselio bendradarbiavimo mechanizmų, pridūrė diplomatas.

  Tuo pat metu nuolatinis atstovas pareiškė apie Rusijos ir ES priklausomybę viena nuo kitos. Patvirtinti savo žodžius kaip pavyzdį Čižovas pateikė prekybos tarp šalių apimtis, investicijas į ekonomiką, rusų Šengeno vizų gavimą, bendrus kultūros, švietimo ir mokslo projektus, taip pat pasienio bendradarbiavimo plėtrą.

  Diplomatas teigia, kad tiek Maskva, tiek Briuselis pamažu supranta, kad vienas be kito "gyventi ir tobulėti nėra lengva, jei iš viso įmanoma". Trumparegišką politiką jis pavadino "pusiau įšaldyta sąveika" tarp šalių.

  "Ir nereikėtų klysti: be Rusijos nebus įmanoma išspręsti nė vienos reikšmingos tarptautinės problemos, o mūsų užduotys pasaulio arenoje daugeliu atžvilgių yra artimos", — konstatavo Čižovas.

  Rusijos ir Vakarų santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą. Vakarų šalys kaltina Rusijos Federaciją "kišimusi" į kaimyninės šalies reikalus. Atsižvelgiant į šiuos pareiškimus, buvo įvestos antirusiškos sankcijos. Maskva nesutiko su kaltinimais ir buvo priversta imtis atsakomųjų priemonių.

  Pastaruoju metu ES šalyse vis dažniau išsakomos nuomonės apie ribojančių priemonių prieš Rusiją panaikinimą. Kaip pažymėjo politologas Ivanas Meziuha, nepaisant antirusiškos propagandos, dauguma paprastų europiečių supranta, kad geriau derėtis su Maskva, negu vesti sankcijų karą.

  Dar šia tema

  Zelenskis paskelbė "atblokavęs" Rusijos dujų tranzito klausimą
  Rusijos senatorius įvardijo "tikrąją grėsmę" Lietuvai
  Ukrainos ministras pirmininkas pripažino "dujų karo" su Rusija galimybę
  Tegai:
  Rusija, ES

  Svarbiausios temos