17:08 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos sporto dopingo skandalas (23)

  Pasak bokso federacijos vadovo, sportininkams svarbu, laimėjus varžybas, išgirsti savo himną, todėl boksininkai atsisako dalyvauti Olimpiadoje neutraliame statuse, tačiau ketina atgauti teisę per teismus

  VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Rusijos nacionalinės komandos boksininkai atsisakė vykti į olimpines žaidynes Tokijuje be nacionalinės vėliavos, RIA Novosti informavo Rusijos bokso federacijos generalinis sekretorius Umaras Kremliovas.

  Pirmadienį Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) vykdomasis komitetas nušalino Rusijos atletus nuo dalyvavimo svarbiausiose tarptautinėse sporto varžybose. WADA paaiškino, kad į kitas olimpines ir parolimpines žaidynes, taip pat į pasaulio čempionatus bus leidžiami tik "švarūs" sportininkai, jie varžysis neutraliame statuse — be šalies vėliavos ir himno.

  Ketveriems metams Rusija taip pat praras teisę rengti dideles tarptautines varžybas ir teikti paraiškas dėl jų organizavimo.

  "Vaikinai per teismus prašo teisės dalyvauti su vėliava. Dabar mums reikia atsižvelgti į Rusijos olimpinio komiteto ir RUSADA  žingsnius, tačiau mes patys išanalizuosime galimybę apskųsti šį sprendimą. <...> Mums svarbiausia, kad mūsų boksininkai pasirodytų po Rusijos vėliava ir nuskambėtų mūsų himnas. Be viso to nėra prasmės dalyvauti", — teigė Kremliovas.

  Anksčiau buvo pranešta, kad šalis pateiks paraiškas organizuoti 2021 metų Europos bokso čempionatą Čeliabinske ir 2020 metų pasaulio taurę.

  "Manau, kad norint surengti Pasaulio taurę ir Europos čempionatą Rusijoje, reikia pasiekti tam tikrą susitarimą su WADA. Aš ne kartą esu sakęs, kad Rusija yra didinga sporto valstybė, visi turnyrai mūsų šalyje vyksta aukščiausiu lygiu. Nedaugelis išlaiko tokį lygį", — pridūrė Kremliovas.

  Jis išreiškė nuomonę, kad tai, kas įvyko, yra ne Rusijos, o viso pasaulio sporto problema ir reikia kaltinti ne visą valstybę, o "ką nors konkrečiai ar konkrečią federaciją".

  Komentuodamas WADA sprendimą, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tvirtino, kad agentūra pažeidė Olimpinę chartiją. Pasak Rusijos vadovo, bet kokia bausmė turi būti individuali, ji negali būti kolektyvinio pobūdžio.

  Rusijos prezidentas išreiškė įsitikinimą, kad kai priimami sprendimai dėl kolektyvinių bausmių, leidžia manyti, jog  "tokių sprendimų pagrindas yra ne rūpinimasis pasaulio sporto švarumu, bet politiniai sumetimai, kurie neturi nieko bendro su sporto ir olimpinio judėjimo interesais".

  Temos:
  Rusijos sporto dopingo skandalas (23)

  Dar šia tema

  WADA ketveriems metams nušalino Rusiją nuo varžybų
  Putinas griežtai pakomentavo WADA sprendimą Rusijos atžvilgiu
  Po neutralia vėliava: Rusija ketveriems metams nušalinta nuo varžybų
  Tegai:
  boksas, Rusija, WADA, sportas

  Svarbiausios temos