00:04 2020 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1085
 • RUB68.2075
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Putino, neseniai priimta Europos Parlamento rezoliucija "iš esmės priskyrė prie vienos kategorijos ir nacių agresorius, ir Sovietų Sąjungą"

  VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Autoritetingos tarptautinės institucijos pradėjo bandyti iškraipyti Antrojo pasaulinio karo istoriją, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas per organizacinio komiteto "Pobeda" susirinkimą, praneša RIA Novosti.

  Putinas priminė, kad neseniai priimta Europos Parlamento rezoliucija "iš esmės priskyrė prie vienos kategorijos ir nacių agresorius, ir Sovietų Sąjungą".

  "Jie beveik kaltina TSRS kartu su nacistine Vokietija sukėlus Antrąjį pasaulinį karą. Jie tarsi pamiršo, kas užpuolė Lenkiją 1939-ųjų rugsėjo 1-ąją ir Sovietų Sąjungą 1941-ųjų birželio 22-ąją", — pažymėjo Rusijos prezidentas.

  Pasak šalies vadovo, bandančius ginčyti tokį iš tikrųjų nepagrįstą įžūlų melą jie iš anksto kaltina informaciniu karu prieš "demokratinę Europą".

  ES vėliavos, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  "Mūsų atsakymas į melą yra tiesa. Mes ir toliau pasakosime apie įvykius, Didžiojo Tėvynės karo faktus, atskleisime visą archyvinę medžiagą, nes atrodo, kad kai kurie iš mūsų oponentų nemoka arba skaityti, arba rašyti, neturi akių, tarsi jie nieko nežino. O mes apie tai kalbėsime", — sakė prezidentas.

  Putinas pabrėžė, jog būtina sudaryti visas sąlygas, kad tokia tragedija kaip Didysis Tėvynės karas nepasikartotų.

  Rugsėjį Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją "Dėl Europos atminimo svarbos Europos ateičiai". Tekste pažymėta, kad "prieš 80 metų, 1939 m. rugpjūčio 23 d., komunistinė Sovietų Sąjunga ir nacistinė Vokietija pasirašė nepuolimo sutartį, vadinamą Molotovo–Ribentropo paktu, ir jos slaptuosius protokolus, pagal kuriuos šie du totalitariniai režimai pasidalijo Europą ir nepriklausomų valstybių teritorijas, taip pat jas sugrupavo pagal interesų zonas, o tai sudarė sąlygas kilti Antrajam pasauliniam karui".

  Anot oficialios Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovės Marijos Zacharovos, Europos Parlamentas padėjo lygybės ženklą tarp nacistinės Vokietijos — šalies agresorės — ir TSRS, kurios žmonės išlaisvino Europą nuo fašizmo didžiulių aukų sąskaita.

  Dar šia tema

  Hitleris asmeniškai nieko nenužudė: kaltė dėl Holokausto bus primesta Baltijos šalims
  Kova dėl Rusijos žiniasklaidos: koks buvo Baltijos rusų tautiečių forumas
  Buvęs Rygos meras paaiškino, kodėl EP balsavo už antisovietinę rezoliuciją
  EP aptars atsakomuosius veiksmus Rusijai dėl Sausio 13-osios bylos teisėjų
  Rusijos teisingumo ministerija parengė dekretą dėl TSRS laikų aktų panaikinimo
  Tegai:
  Didysis Tėvynės karas, Europos Parlamentas, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos