22:19 2020 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1085
 • RUB68.2075
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (81)

  Pasak Rusijos URM atstovės Marijos Zacharovos, Rusijos naujienų agentūros Sputnik vietiniam biurui taikomas beprecedentis Estijos valdžios institucijų administracinis spaudimas

  VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Estijos valdžia atvirai persekioja Sputnik agentūrą, administraciniais metodais trukdo jos darbui, Rusija ragina ESBO reaguoti į šalies veiksmus, pareiškė oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

  Zacharova teigė, kad Estija susiduria su kritine padėtimi dėl Rusijos naujienų agentūros Sputnik vietinio biuro, "jai daromas beprecedentis Estijos valdžios institucijų administracinis spaudimas".

  Ji pažymėjo, jog Estijos saugumo policija įpareigojo visus šalyje veikiančius bankus visiškai nutraukti su MIA "Rossija segodnia" susijusias tranzakcijas. "Rusijos žiniasklaidai tai reiškia negalėjimą pervesti atlyginimų 80 procentų darbuotojų, sumokėti biuro nuomos mokestį, komunalinius mokesčius ir sumokėti už visas reikalingas prekes ir paslaugas. Faktiškai visišką veiklos nutraukimą", — cituoja Zacharovą RIA Novosti.

  "Oficialus Talinas atvirai vykdo spaudimą agentūros atžvilgiu, naudojasi administraciniais svertais ir taiko atvirai baudžiamąsias priemones, siekdamas blokuoti informacijos šaltinio veiklą. Estijos valdžia entuziastingai įsitraukė į bendrą žiniasklaidos Baltijos šalyse, ypač susijusios su Rusija, diskriminacijos kampaniją", — sakė ji. Kaip pažymėjo oficiali Užsienio reikalų ministerijos atstovė, stebina, kad toks žiniasklaidos persekiojimas praktikuojamas šalyse, kurios save laiko europietiškos demokratijos atstovėmis.

  "Mes reikalaujame atitinkamų tarptautinių struktūrų, visų pirma ESBO atstovų, taip pat žmogaus teisių ir nevyriausybinių struktūrų reakcijos į žiniasklaidos laisvės klausimus", — pareiškė Zacharova.

  Spalio pabaigoje Estijos tarptautinių bankų grupių filialai įšaldė MIA "Rossija Segodnia" pervedimus Sputnik Estija darbuotojams, mokesčių ir biurų nuomos mokėjimus. Kitos Estijos bankų įstaigos, į kurias agentūra kreipėsi, taip pat atsisakė atlikti šias operacijas.

  Estija yra vienintelė Baltijos šalis, turinti visavertę naujienų agentūros Sputnik redakciją ir biurą. Komandą sudaro 35 žmonės, iš jų 33 yra respublikos piliečiai, dirbantys pagal darbo sutartis su MIA "Rossija Segodnia". Agentūros mėnesinės mokesčių įmokos į Estijos biudžetą siekia beveik 30 tūkstančių eurų.

  Rusijos žiniasklaidos priespauda Baltijos šalyse

  Baltijos šalių valdžios institucijos sistemingai kenkia Rusijos žiniasklaidai. Lietuvoje liepos mėnesį teismas nusprendė užblokuoti prieigą prie Sputnik Lietuva respublikos teritorijoje. Maskva sukritikavo Lietuvos veiksmus.

  Rusijos žurnalistų sąjungos vadovas Vladimiras Solovjovas sakė, kad Lietuva nusprendė "atsikratyti Sputnik", nes tai, ką agentūra transliuoja, prieštarauja pagrindinių vietinių kanalų politikai". Liepos pabaigoje LRTK priėmė sprendimą iki rugpjūčio 1-osios atnaujinti prieigą prie Sputnik Lietuva interneto svetainės.

  Rusija ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios institucijų veiksmai šiurkščiai pažeidžia tarptautinę teisę. Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad Sputnik susidūrė su "atviru persekiojimu" Lietuvoje, nepaisant to, kad agentūra veikia, visiškai laikydamasi įstatymų ir aukštų žurnalistikos standartų.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (81)

  Dar šia tema

  Pozneris paaiškino, kodėl Rusijos žiniasklaida blokuojama Baltijos šalyse
  Vilniaus teismas atmetė Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus skundą
  Kova už žodžio laisvę: kodėl Baltijos šalyse persekiojama Rusijos žiniasklaida
  Blagodyrenko papasakojo apie spaudimą "Sputnik" žurnalistams Baltijos šalyse
  Tegai:
  Sputnik, Estija, Marija Zacharova, Rusija

  Svarbiausios temos