05:28 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė teigia, kad tokie veiksmai prieš žurnalistus yra nepriimtini

  VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Rusijos žiniasklaidos išstūmimas iš Latvijos ir kitų Baltijos šalių nacionalinės erdvės yra rimta problema, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

  "Absoliučiai represinės priemonės, kurios yra taikomos Rusijos žiniasklaidai, yra nepriimtinos", — sakė Zacharova.

  Diplomatė pabrėžė, kad pavyzdžių yra daugybė, tačiau, pasak jos, tokios problemos liečia ne tik Rusiją, bet ir viso pasaulio bendruomenę.

  "Ką mes su tuo darome? Pirma yra specializuotos tarptautinės struktūros. Čia reikia aiškiai suprasti, kad jos pateikia vertinimą, pateikia nuomonę, išleidžia ataskaitas. Atkreipiame dėmesį, kad tai nėra vienkartiniai dalykai, tačiau tai yra sistemingas globalus darbas. Antras punktas, be abejo, yra patys piliečiai arba šiuo atveju ne piliečiai, kurie naudojasi teisiniais mechanizmais", — sakė Zacharova penktadienį Sputnik spaudos konferencijoje Maskva – Kišiniovas – Tbilisis – Minskas.

  Užsienio reikalų ministerijos atstovė pažymėjo, kad šie klausimai aptariami ne dvišaliu lygiu su Baltijos šalių atstovais, o su Briuseliu, kur šios temos nuolat keliamos.

  Официальный представитель Министерства иностранных дел России Мария Захарова, 13 декабря 2019 года
  © Sputnik / Владимир Трефилов
  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zaсharova, 2019 metų gruodžio 13 diena

  "Mes nuolat bendraujame su ES, ESBO ir kitais atstovais. Nemaža laiko dalis yra skirta būtent šioms temoms, ir yra progresas. Pagaliau pastaraisiais metais tarptautinė bendruomenė, kurią formuoja tarptautinės organizacijos, pradėjo labai subalansuotai ir objektyviai vertinti tai, kas vyksta", — sakė ji.

  Rusijos žiniasklaidos priespauda Baltijos šalyse

  Rusijos žiniasklaida ir žurnalistai, dirbdami Baltijos šalyse, dažnai susiduria su priespauda ir kliūtimis. Kaip pažymėta Rusijos užsienio reikalų ministerijoje, yra šių valstybių suderintos linijos ir kampanijos diskredituoti Rusijos žiniasklaidą požymių.

  Šių metų gegužę Vilniaus oro uoste buvo sulaikytas Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius Maratas Kasemas, kuris buvo apklaustas ir jam įteikė jam dokumentą, kuriame nurodyta, jog jam draudžiama atvykti į valstybę penkeriems metams. Praėjusią vasarą Rygoje taip pat buvo apklaustas Sputnik Latvija vyriausiasis redaktorius Valentinas Rožencovas. Abu žurnalistai yra Latvijos piliečiai.

  Baltijos šalių valdžia taip pat priekabiauja prie žurnalistų, politikų, visuomenės veikėjų ir paprastų piliečių už nepritarimą oficialiam Vilniaus požiūriui į istoriją. Zacharova ne kartą pakomentavo šią situaciją. Ji pareiškė, kad Rusijos žiniasklaida Baltijos šalyse yra persekiojama dėl istorinės tiesos.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Zacharova paaiškino, kodėl Baltijos šalys varžo Rusijos žiniasklaidą
  Simonian atsakė kongresmenui, nepatenkintam įstatymu dėl užsienio žiniasklaidos agentų
  Simonian pakomentavo Stouno žodžius apie pasitikėjimą RT
  Tegai:
  Rusijos žiniasklaida, Baltijos šalys, Marija Zacharova, Rusija

  Svarbiausios temos