06:45 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų viceministras pranešė apie Ukrainos bandymus pakeisti Minsko susitarimus per "Normandijos ketverto" viršūnių susitikimą

  VILNIUS, gruodžio 14 — Sputnik. "Normandijos" viršūnių susitikime Paryžiuje buvo bandoma kalbėti pakeltu balsu, bet pokalbis buvo dalykinis, RIA Novosti pasakojo Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų viceministras Andrejus Rudenka, pasisakydamas "Valdai" klube, pareiškė, kad pokalbis "Normandijos formato" viršūnių susitikime Paryžiuje kartais vyko pakeltu tonu, tačiau Rusija veikė efektyviai ir neleido pakeisti Minsko susitarimų.

  Anot Rudenko, "kurį laiką buvo net minčių gerokai pataisyti tą dokumentą... tačiau mūsų vadovo tvirtumas tam užkirto kelią".

  "Buvo mėginimų. Pokalbis buvo dalykinis", — sakė Peskovas, atsakydamas į klausimą, ar derybos su Ukraina, bandžiusia pakeisti Minsko susitarimus, tikrai vyko pakeltu tonu.

  Pirmasis per trejus metus "Normandijos ketverto" — Rusijos, Ukrainos, Prancūzijos, Vokietijos — aukščiausiojo lygio susitikimas baigėsi Paryžiuje antradienio vakarą bendro komunikato priėmimu ir susitarimu susitikti Berlyne po keturių mėnesių, kad pratęstų darbą dėl situacijos Donbase sureguliavimo.

  Dokumente pabrėžiama, kad Minsko susitarimai išlieka "Normandijos formato" darbo pagrindu, pajėgų išvedimas iš trijų naujų taškų numatytas iki 2020 metų kovo pabaigos. Be to, "Normandijos ketverto" vadovai paragino iki metų pabaigos užtikrinti, kad ugnis Donbase būtų nutraukta.

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: Merkel pavadino Putiną susitikimo Paryžiuje nugalėtoju
  "Normandijos formatas" paskatino Rusijos ir Ukrainos santykių atšilimą
  Senatorius Zelenskio žodžius apie rankos paspaudimą su Putinu pavadino naiviais
  Tegai:
  Donbasas, Rusija, Ukraina, Paryžius, Prancūzija, Vokietija, susitikimas

  Svarbiausios temos