23:14 2020 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Rusijos prezidento atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo, Rusijos ir Ukrainos prezidentai kalbėjosi akis į akį apie 10-15 minučių

  VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Rusijos ir Ukrainos prezidentai Vladimiras Putinas ir Vladimiras Zelenskis nesutaria daugeliu klausimų, pasakojo Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

  "Putinas ir Zelenskis pradėjo kalbėtis tarpusavyje. <...> Jie, žinoma, vartoja skirtingą terminologiją", — cituoja Rusijos prezidento atstovą spaudai RIA Novosti.

  Jis taip pat priminė, kad Putinas ir Zelenskis kalbėjosi akis į akį 10-15 minučių, nes netrukus juos pertraukė Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas. Jis primygtinai reikalavo tęsti darbą "Normandijos formatu".

  "Normandijos formatas" — diplomatinė Vokietijos, Rusijos, Prancūzijos ir Ukrainos atstovų grupė situacijai Donbase išspręsti. Šis derybų dėl Ukrainos formatas egzistuoja nuo 2014 metų birželio. Tuomet, minėdami sąjungininkų išsilaipinimo Normandijoje 70-metį, keturių šalių vadovai pirmą kartą aptarė konflikto Donbase sureguliavimą.

  Gruodžio 9 dieną įvyko pirmasis "Normandijos ketverto" viršūnių — Vladimiro Putino, Angelos Merkel, Emanuelio Makrono ir Vladimiro Zelenskio — susitikimas per trejus metus. Po jo vyko Rusijos ir Ukrainos prezidentų derybos.

  Kitas susitikimas "Normandijos formatu" turėtų įvykti po keturių mėnesių.

  Dar šia tema

  Rusija ir Ukraina derėjosi dėl dujų tranzito
  Kremlius atsakė į pareiškimą apie "pokalbį pakeltu tonu" Paryžiuje
  Susitikimas po trejų metų pauzės: "Normandijos formato" viršūnių susitikimo rezultatai

  Svarbiausios temos