17:33 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Rusijos ginkluotųjų pajėgų štabo viršininko Valerijaus Gerasimovo, būtina atnaujinti Rusijos ir NATO bendradarbiavimą, kad būtų galima išspręsti susikaupusius probleminius klausimus

  VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Intensyvių NATO karinių pratybų scenarijai nurodo kryptingą aljanso pasirengimą didelio masto kariniam konfliktui, pareiškė Rusijos ginkluotųjų pajėgų štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas, jo žodžius cituoja laikraštis "Krasnaja Zvezda".

  Gerasimovas, pasisakydamas antradienį vykusioje trumpojoje spaudos konferencijoje užsienio valstybių kariniams atašė, priminė, kad Briuselio doktrinos dokumentuose Rusijai užtikrintas priešininko statusas, o gruodžio mėnesį vykusiame NATO viršūnių susitikime buvo pareikšta, jog operatyvumas stiprėjančių pajėgų į aljanso "rytinį flangą" labai išaugo.

  Pasak generalinio štabo vadovo, nuo 2016 metų NATO narės padidino išlaidas gynybai iš viso 130 milijardų dolerių, o iki 2024 metų numatoma padidinti šį skaičių 400 milijardų dolerių. Be to, siekiant užtikrinti dominavimą kosminėje erdvėje viršūnių susitikime, buvo nuspręsta pripažinti kosminę erdvę kaip atskirą karo sferą kartu su sausumos, oro, jūros ir kibernetine erdve.

  "Tęsiamas JAV priešraketinės gynybos komponentų dislokavimas Europoje. Baltijos šalyse ir Lenkijoje, Juodojoje ir Baltijos jūrose intensyvėja karinė veikla, daugėja karinių bloko pratybų. Jų scenarijus rodo kryptingą NATO pasirengimą įtraukti savo pajėgas į didelio masto karinį konfliktą", — pridūrė Gerasimovas.

  Taip pat generalinio štabo vadovas išreiškė įsitikinimą, kad būtina tęsti dialogą su aljansu, kad būtų sumažinta pavojingų karinių incidentų rizika. Jis priminė, kad didėjančio NATO aktyvumo kontekste Vakarų sąjungininkai tuo nuolat pabrėžia vadinamosios "Rusijos karinės grėsmės" tezę.

  Rusijos povandeninis laivas Vladimir Monomach
  © Sputnik / Ильдус Гилязутдинов

  "Bet koks Rusijos žingsnis užtikrinant jos karinį saugumą, bet kokią suplanuotą ir skaidrią armijos ir karinio jūrų pajėgų sąveiką, vykstančius mokymus Vakarų propagandininkai ir netikrų naujienų skleidėjai vienareikšmiškai pateikia kaip "grėsmę pasauliui", — pažymėjo Gerasimovas.

  Anot generolo, aljanso veiksmai didina įtampą ir mažina Rusijos ir NATO kontaktinės linijos saugumo lygį.

  "Pavojingų incidentų karinėje sferoje rizikos sumažinamas turėtų išlikti svarbiausia dialogo su Rusija kryptimi iš vienos pusės, JAV ir NATO – iš kitos. Būtina atnaujinti Rusijos ir NATO bendradarbiavimą, kad būtų galima išspręsti susikaupusius probleminius klausimus", — sakė jis.

  Gruodžio pradžioje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad NATO artėjimas prie Rusijos sienų kelia grėsmę šalies saugumui. Jis taip pat pažymėjo, kad blokinio požiūrio stereotipai per pastaruosius metus negali būti gera priemonė ieškant ir priimant veiksmingus sprendimus.

  Kartu valstybės vadovas priminė, kad Rusija ne kartą yra išreiškusi pasirengimą bendradarbiauti su NATO, siekiant kartu kovoti su realiomis grėsmėmis, tokiomis kaip tarptautinis terorizmas, vietiniai ginkluoti konfliktai ir nekontroliuojamo masinio naikinimo ginklų platinimo pavojus.

  Dar šia tema

  Ekspertas: per 70 gyvavimo metų NATO pasiekė visišką chaosą
  Minskas pasirengęs bendroms pratyboms su NATO
  Rusijos URM pakomentavo NATO pratybas Rytų Europoje 2020 metais
  Tegai:
  konfliktas, NATO, Rusija

  Svarbiausios temos