13:33 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos URM pridūrė, kad Rusija ir ES vis dar yra didžiausios kaimynės, galinčios savarankiškai prisiimti bendrą atsakomybę už taiką, klestėjimą ir saugumą šioje Eurazijos dalyje

  VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Rusijos ir Europos Sąjungos prekybos apyvarta šiandien galėjo pasiekti pusės trilijono dolerių žymę, jei ne ES pozicija Ukrainos įvykių kontekste, mano Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

  Praėjusių metų pabaigoje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas per "Rusija kviečia" forumą pažymėjo, kad dėl Rusijos Federacijai taikytų sankcijų ES šalyse sumažėjo 400 tūkst. darbo vietų dėl europietiškų produktų trūkumo Rusijos rinkoje. Dėl to, pasak jo, "pas mus su ES šalimis, o tai yra didžiausias mūsų prekybos ir ekonomikos partneris, kadaise apyvarta buvo 450 milijardų dolerių, dabar ji siekia 236 (milijardus dolerių)".

  "Nepaisant nesutarimų, Rusija ir ES tebėra svarbios prekybos ir ekonominės partnerės. Beje, jei ne ES šališka pozicija Ukrainos įvykių kontekste, šiandien Rusijos ir Europos Sąjungos prekyba galėjo būti pasiekusi pusės trilijono dolerių žymę, tapdama veiksniu jau ir pasauliniu mastu — sugretinamu su ES prekybos kiekiais su JAV ir Kinija", — cituoja Lavrovą RIA Novosti.

  Lavrovas pridūrė, kad Rusija ir ES tebėra didžiausios kaimynės, galinčios savarankiškai prisiimti bendrą atsakomybę už taiką, klestėjimą ir saugumą šioje Eurazijos dalyje.

  Dar šia tema

  Lavrovas atsakė į įtarimus dėl Rusijos dalyvavimo Berlyne įvykdytoje žmogžudystėje
  Lavrovas: Trampas supranta "gerų santykių" su Maskva naudą
  Lavrovas susitiko su Trampu už uždarų durų: apie ką jie kalbėjo
  Tegai:
  Europos Sąjunga, Ukraina, Sergejus Lavrovas, Rusija

  Svarbiausios temos