20:37 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot deputato iš Rusijos, Kijevo valdžiai nederėtų užsiimti profanacija, o reiktų imtis skubių priemonių, kad išgelbėtų savo šalį

  VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Rusijos Valstybės Dūmos deputatas iš Krymo regiono Michailas Šeremetas, komentuodamas Kijevo sugriežtintą įvažiavimo į Rusiją tvarką, palygino Ukrainą su virstančiu nuo bėgių traukiniu.

  Rusijos ir Ukrainos pasienyje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Корнев

  "Tokie Ukrainos valdžios institucijų sprendimai man primena seną traukinį, kuris dėl vairuotojo nusikalstamo nerūpestingumo nuvirto nuo bėgių ir juda iš inercijos. Nepaisant pasikeitusių mašinistų, niekas paprastai nepasikeičia traukinio, kuris virsta nuo bėgių, keleiviams. Ukraina, kaip ir šis traukinys, juda link žlugimo ir visiško sugriuvimo", — RIA Novosti pasakojo Šeremetas.

  Anot jo, Kijevo valdžia neturėtų užsiimti profanacija, o imtis skubių priemonių, kad išgelbėtų savo šalį.

  "Ukrainos valdžiai laikas įsisąmoninti, kad Ukrainos vystymasis neįmanomas be gerų kaimyninių santykių su Rusija. Todėl laikas nutraukti broliškų tautų sienų statymą ir žengti link partnerystės kūrimo", — pabrėžė deputatas.

  Nuo 2020 metų kovo 1 dienos sienos su Rusijos Federacija kirtimas bus vykdomas pagal užsienio pasą, tačiau tik Ukrainos piliečiams, išvykstantiems iš Ukrainos į Rusijos Federacijos teritoriją.

  Taigi iš Rusijos į Ukrainą bus galima grįžti turint vidinį pasą, tačiau vėl bus galima išvykti į Rusijos Federaciją tik turint užsienio pasą. Kijeve tai paaiškinama tuo, kad tokiu būdu sumažės sienų kontrolei reikalingas laikas — informacija greičiau nuskaitoma nuo užsienio pasų.

  Dar šia tema

  Radoje paskelbta, kada Ukraina bus priimta į NATO
  Žiniasklaida: Ukraina atnaujino elektros energijos importą iš Rusijos
  Rusija ir Ukraina derėjosi dėl dujų tranzito
  Tegai:
  Ukraina, Rusijos Valstybės Dūma, Rusija

  Svarbiausios temos