10:53 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Bet koks neakivaizdinis žmogaus teisių padėties Kryme vertinimas neturi jokios prasmės be tiesioginių užsienio delegacijų atstovų ir žmogaus teisių gynėjų vizitų į pusiasalį, mano Krymo politikas

  VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. Bet kokių JT rezoliucijų dėl žmogaus teisių padėties Kryme priėmimas yra beprasmis be asmeninio užsienio misijos vizito į pusiasalį, pareiškė tarptautinių teisinių klausimų darbo grupės vadovas prie Krymo nuolatinės atstovybės prie Rusijos Federacijos prezidento Aleksandras Molochovas.  

  Trečiadienį JT Generalinė Asamblėja priėmė rezoliuciją dėl žmogaus teisių Kryme. Dokumentui pritarė 65 šalys, 23 nepritarė, 83 susilaikė. JT tinklalapyje pranešama, kad Generalinė Asamblėja vėl pareiškė, kad "Krymo užgrobimas jėga yra neteisėtas". Dokumente teigiama, kad "ši teritorija turėtų būti nedelsiant grąžinta". Rezoliucijos bendraautoriai paragino Rusiją "išlaisvinti visus neteisėtai sulaikytus Ukrainos piliečius ir užtikrinti saugų jų sugrįžimą į Ukrainą".

  "Bet koks neakivaizdinis žmogaus teisių padėties Kryme vertinimas neturi jokios prasmės be tiesioginių užsienio delegacijų atstovų ir žmogaus teisių gynėjų vizitų į pusiasalį", — pasakė Molochovas RIA Novosti.

  Anot jo, nėra jokių kliūčių JT misijai apsilankyti Krymo regione.

  "Apie tai ne kartą pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerija ir Krymo valdžia", — pabrėžė Molochovas.

  Krymas tapo Rusijos Federacijos dalimi po 2014 metų referendumo, kuris įvyko po valstybinio perversmo Ukrainoje. Daugiau nei 96 procentai respublikos rinkėjų ir daugiau kaip 95 procentai Sevastopolio gyventojų balsavo už prisijungimą prie Rusijos.

  Kijevas vis dar laiko pusiasalį savo, bet "laikinai okupuota teritorija". Tuo pat metu Maskva ne kartą pabrėžė, kad regiono gyventojų balsavimas vyko pagal tarptautinę teisę ir JT chartiją. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad "Krymo klausimas yra visiškai uždarytas".

  Dar šia tema

  Valstybės Dūmoje Krymo energetinė blokada palyginta su nusikaltimu žmoniškumui
  Amerikos žiniasklaida paaiškino, kodėl JAV turėtų persvarstyti savo poziciją dėl Krymo
  Lietuva sukritikavo "Apple" už Krymo pripažinimą Rusijos dalimi
  Puškovas išjuokė Kijevo "fantazijas" apie Krymo "susigrąžinimą"
  Tegai:
  JT Generalinė Asamblėja, Rusija, Krymas

  Svarbiausios temos