16:07 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (93)

  MIA "Rossija segodnia" spaudos tarnyba teigia, kad Estijos valdžios institucijų veiksmai kelia pasipiktinimą, ir pažadėjo kreiptis į JT, ESBO, Europos Tarybą, UNESCO ir EŽTT

  VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. MIA "Rossija segodnia" ir RT televizijos kanalo vyriausioji redaktorė Margarita Simonian mano, kad Europos organizacijos, atsakingos už žodžio laisvę, turėtų savanoriškai palikti savo postus, jei nesugebės paveikti Estijos valdžios, kuri grasina Sputnik žurnalistams.

  "Estijoje oficialiai grasina pasodinti mūsų žurnalistus, jei jie neišeis iš darbo po Naujųjų metų. Jei šios šalies valdžios institucijų nesustabdys, tada ESBO, EŽTT ir tie, kas dar Europoje yra atsakingi už žodžio laisvę, turėtų savanoriškai palikti savo postus", — rašė ji Telegram kanale.

  Taip Simonian pakomentavo laiškus, kuriuos Sputnik Estija darbuotojai gavo iš Policijos ir sienos apsaugos departamento, perspėjančius, kad žurnalistams bus iškeltos baudžiamosios bylos, jei iki sausio 1 dienos jie nenutrauks darbo santykių su MIA "Rossija segodnia". Talinas aiškina savo veiksmus sankcijomis, kurias 2014 metais kovo mėnesį ES įvedė daugeliui fizinių ir juridinių asmenų dėl įvykių Ukrainoje.

  MIA "Rossija segodnia" spaudos tarnyba Estijos valdžios institucijų veiksmus pavadino keliančiais pasipiktinimą ir pažadėjo kreiptis į JT, ESBO, Europos Tarybą, UNESCO ir EŽTT reikalaudami įvertinti šį precedento neturintį žodžio laisvės pažeidimo atvejį ir imtis priemonių žurnalistų teisėms užtikrinti.

  Kaip Sputnik Estija stumiama iš šalies

  Estija — vienintelė Baltijos šalis, turinti visavertę naujienų agentūros Sputnik redakciją ir biurą. Komandą sudaro 35 žmonės, iš jų 33 yra Estijos piliečiai, dirbantys pagal darbo sutartis su MIA "Rossija segodnia". Agentūros mėnesinės mokesčių įmokos į Estijos biudžetą siekia beveik 30 tūkstančių eurų.

  Kaip anksčiau sakė MIA "Rossija segodnia" ir televizijos kanalo RT redaktorė Margarita Simonian, Sputnik niekur nesusiduria su tokiomis problemomis kaip Estijoje: darbuotojai buvo kviečiami į ilgus pokalbius su vietos saugumo tarnybomis, vietiniams bankams buvo uždrausta su jais bendradarbiauti.  Spalio pabaigoje Estijos tarptautinių bankų grupių filialai įšaldė MIA "Rossija Segodnia" pervedimus Sputnik Estija darbuotojams, mokesčių ir biurų nuomos mokėjimus. Kitos Estijos bankų įstaigos, į kurias agentūra kreipėsi, taip pat atsisakė atlikti šias operacijas.

  Baltijos šalių valdžia nuolat kišasi į Rusijos žiniasklaidos veiklą, įskaitant "MIA Rossija segodnia" išteklius. Kaip pažymėta Rusijos užsienio reikalų ministerijoje, šie veiksmai rodo aiškius suderintos linijos tarp Vilniaus, Rygos ir Talino ženklus ir aiškiai parodo, kaip demagoginiai teiginiai apie jų atsidavimą demokratijos ir žodžio laisvės principams atsispindi tikrovėje.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (93)

  Dar šia tema

  Sputnik Estija pranešė apie bandymus "išstumti" agentūrą iš šalies
  Simonian pakomentavo nuomos sutarties su Sputnik Estija nutraukimą
  Rusijos URM apkaltino Estiją atviru Sputnik persekiojimu
  Tegai:
  žurnalistai, Sputnik, Estija, Margarita Simonian, Rusija

  Svarbiausios temos