15:04 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos deputatas pridūrė, jog šalies parlamentarai rengiasi kalbėti apie Sputnik situaciją tarptautinėse institucijose, ypač ETPA

  VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. Rusijos Valstybės Dūmos užsienio reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis tikisi, kad situaciją su Estijos valdžios institucijų spaudimu Sputnik Estija redakcijai bus įmanoma išspręsti šių šalių vadovų kontaktų lygiu.

  "Tikėkimės, kad, galbūt, palaikydami ryšius tarp mūsų šalių vadovų, mes sugebėsime išspręsti šią situaciją, dar turime laiko, todėl, kalbant iš asmeninės pusės, tikiuosi daugiau to, o ne tarptautinių organizacijų įsikišimo", — cituoja Sluckį RIA Novosti.

  Jis pridūrė, kad Rusijos parlamentarai rengiasi kalbėti apie Sputnik situaciją tarptautinėse institucijose, ypač ETPA, "siekdami atkreipti didžiųjų tarptautinių organizacijų dėmesį į tai, kad tokie dalykai yra nepriimtini, juose nėra jokio teisinio pagrindo ir objektyvumo".

  Anksčiau paaiškėjo, kad Sputnik Estija darbuotojai gavo Policijos ir pasienio apsaugos departamento laiškus, kuriuose jiems buvo grasinama baudžiamaisiais persekiojimais, jei jie iki sausio 1 dienos nenutrauks darbo tarptautinėje naujienų agentūroje "Rossija segodnia".

  Valdžia aiškina savo veiksmus sankcijomis, kurias 2014 metų kovo mėnesį ES įvedė daugeliui fizinių ir juridinių asmenų dėl įvykių Ukrainoje.

  MIA "Rossija segodnia" spaudos tarnyba anksčiau Estijos valdžios institucijų veiksmus įvertino kaip pasipiktinimą keliančią savivalę ir pažadėjo kreiptis į JT, ESBO, Europos Tarybą, UNESCO ir EŽTT reikalaudama įvertinti šį precedento neturintį žodžio laisvės pažeidimo atvejį ir imtis priemonių žurnalistų teisėms užtikrinti.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  TV vedėjas Solovjovas apie Sputnik Estija padėtį: demokratinėje šalyje tai neįmanoma
  ES pažadėjo išsiaiškinti Sputnik žurnalistų Estijoje situaciją
  Europarlamentaras pakomentavo situaciją dėl grasinimų Sputnik Estija
  Putinas pakomentavo grasinimus Sputnik Estija žurnalistams
  Tegai:
  Estija, Sputnik, Rusijos Valstybės Dūma, Rusija

  Svarbiausios temos