15:32 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB88.1385
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Bučenkovas buvo apkaltintas tuo, kad dalyvavo riaušėse Maskvos Bolotnajos aikštėje, padarė turtinę žalą ir smurtavo prieš policijos pareigūną

  VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. "Bolotnajos aikštės bylos" kaltinamasis Dmitrijus Bučenkovas, išvykęs į Lietuvą, buvo pripažintas kaltu, praneša TASS, cituodamas Maskvos Zamoskvorečjės teismo nuosprendį.

  Sprendimas buvo priimtas uždarame posėdyje. Pats Bučenkovas yra tarptautiniame ieškomų asmenų sąraše. Remiantis naujausiais pranešimais, jis gavo politinį prieglobstį Lietuvoje.

  Teismas pripažino atsakovą riaušių Bolotnajos aikštėje Maskvoje dalyviu. Jam buvo pateikti kaltinimai padarius turtinę žalą ir smurtavus prieš policininką. Kaltinimai Bučenkovui pripažinti įrodytais.

  Valstybinis kaltintojas paprašė skirti aštuonerius metus kalėjimo su bausme kolonijoje. Byloje nukentėjo "ECO-universal" įmonė, Valstybinė būsto ir komunalinių paslaugų direkcija bei Centrinės administracinės įstaigos ir policija. Žalos dydis siekė daugiau nei 435 tūkst. eurų. Anksčiau buvo areštuotas Bučenkovo ​​butas Naro-Fominsko rajone ir jo automobilis.

  Kaltinamasis teigė esąs nekaltas, nes riaušių metu jis tariamai buvo su savo artimaisiais Nižnij Novgorode, sodyboje "jie kepė šašlykus su savo šeima", todėl jis negalėjo dalyvauti nusikaltimuose, dėl kurių jis kaltinamas.

  2012 metų gegužės mėnesį Maskvoje, Bolotnajos aikštėje, vyko masinės riaušės, kurių metu nukentėjo dešimtys žmonių, daugiau nei 400 buvo sulaikyti.

  Rusijoje Bučenkovas kaltinamas dalyvavimu masinėse riaušėse ir kovose su policija, tačiau jis kaltės nepripažįsta. Manoma, kad Bučenkovas šiuo metu slepiasi Lietuvoje, kur jam buvo suteiktas politinis prieglobstis 2018 metais.

  Lietuva tvirtai remia taip vadinamuosius "nesisteminius Rusijos opozicionierius", pavyzdžiui, Vilniuje vyksta "Laisvosios Rusijos" forumas, kuriame aptariama padėtis šalyje.

  Rusijos ambasada Lietuvoje mano, kad tokių renginių organizavimas respublikos teritorijoje yra kišimasis į Rusijos Federacijos vidaus reikalus.

  Tegai:
  kaltinimai, Rusija, Lietuva, teismas

  Svarbiausios temos