10:06 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0875
 • RUB71.2368
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot Krymo parlamento pirmininko pavaduotojo, Ukrainos grasinimai baudomis tikrai nenutrauks oro eismo į pusiasalį

  VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Ukrainos baudos Rusijos oro linijoms už skrydžius į Krymą yra absurdiškos, paremtos pavydu, ir nenutrauks oro eismo pusiasalyje, RIA Novosti sakė Krymo parlamento pirmininko pavaduotojas Vladimiras Bobkovas.

  Ukraina skyrė Rusijos oro linijoms baudas, kurių bendra suma siekia 560 mln. dolerių, už tai, kad šios skrido į Krymą, anksčiau pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų spaudos tarnyba.

  "Mes prisimename, kaip atrodė aviacijos infrastruktūra, kai Krymas buvo Ukrainos dalis, kaip skrydis lėktuvu buvo prabangos elementas daugumai Krymo gyventojų. Todėl man atrodo, kad Ukraina pavydi — jie žiūri, kokie čia infrastruktūros proveržiai vyksta, pavydas verčia absurdiškai elgtis. Absurdiškai, nes tokiais žingsniais mes, deja, tolstame nuo poreikio užmegzti dialogą", — sakė Bobkovas.

  Anot jo, Ukrainos grasinimai baudomis tikrai nenutrauks oro eismo į pusiasalį.

  "Daryti prognozes pagal šias baudas sunku, nes tarptautinės struktūros įtikino tuo, jog mes neieškotume logikos jų priimtuose sprendimuose... Skrydžių į Krymą tai nenutrauks, tai absoliučiai absurdiška. Rusijos vyriausybė sistemingai žiūri į tai, įskaitant šalies aviacijos infrastruktūros plėtrą ir modernizavimą bei vidaus skrydžių plėtrą", — pridūrė Bobkovas.

  2018 metų balandžio mėnesį Simferopolyje buvo atidarytas didžiausias pietų Rusijos oro uosto terminalas, kurio vertė 32 milijardai rublių ir kuris per metus gali aptarnauti iki 6,5 milijono žmonių. Simferopolio oro uostas padidino keleivių srautus nuo 2014 metų, kai Krymas tapo Rusijos Federacijos subjektu. 2013 metais jis aptarnavo 1,2 mln. keleivių, 2014 metais — 2,8 mln., 2015 metais — 5,018 mln., 2016 metais — 5,2 mln., 2017 metais — daugiau nei 5,1 mln., o 2018 metais — 5,14 milijono keleivių. 2019 metais penkiamilijonasis keleivis buvo sutiktas Krymo oro uoste gruodžio 9 dieną.

  Dar šia tema

  Ukraina sukūrė įstatymą, draudžiantį teigiamas naujienas apie Rusiją
  Ukraina ir JAV pasirašė antrosios "Javelin" partijos tiekimo sutartį
  Rusija ir Ukraina atsisakė abipusių pretenzijų dėl dujų
  Tegai:
  Rusija, baudos, skrydžiai, Kijevas, Krymas

  Svarbiausios temos