17:49 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad Vašingtonas apsiribos naujų sankcijų įvedimu Iranui

  VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas mano, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas pasielgė teisingai, apsiribodamas tik naujų sankcijų įvedimu Iranui.

  "Ne vienas respublikonas, įskaitant "vanagus", nepareikalavo iš Trampo karinės reakcijos į Irano smūgį bazėse. Karas su Iranu nepopuliarus JAV ir galėtų palaidoti Trampą, jei šis jam pasiryžtų. Atsisakydamas savo grasinimų, jis pasielgė protingai. Tačiau JAV likti Irake bus sunkiau", — Twitter parašė Puškovas.

  Praėjusią savaitę JAV kariškiai paleido raketas į Bagdado oro uostą, per ataką žuvo Irano revoliucinės gvardijos (IRGC) Kudso pajėgų vadas generolas Kasemas Soleimanis.

  Anksčiau Iranas paskelbė, kad šalis turi 13 keršto Vašingtonui scenarijų.

  Sausio 8-ąją IRGC paskelbė apie atsakomųjų operacijų dėl Soleimanio nužudymo pradžią: Teheranas paleido "žemė-žemė" raketas į Ain al Asado bazę vakarų Irake ir į bazę Erbilyje, kur yra JAV kariuomenė.

  Trečiadienį Trampas kreipimesi į tautą pareiškė, kad Vašingtonas apsiribos naujų sankcijų įvedimu ir maksimalaus politinio spaudimo Irano atžvilgiu tąsa.

  Dar šia tema

  Soleimanio dukra įspėjo JAV ir Izraelį, kad jų laukia "tamsios dienos"
  Žiniasklaida: Iranui paleidus 15 raketų į JAV bazes Irake, žuvo 80 žmonių
  Iranas išpuolį prieš bazes Irake pavadino "antausiu JAV"
  Tegai:
  Donaldas Trampas, karas, Iranas, JAV, Aleksejus Puškovas

  Svarbiausios temos