03:59 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1016
 • RUB77.9343
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos Valstybės Dūmos pirmininkas pabrėžė, kad tie, kurie Lenkijoje ir kitose šalyse priima sprendimus, iškreipiančius istoriją, turėtų įsiminti Ruzvelto žodžius

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Rusijos Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas rekomendavo Lenkijos politikams prieš priimant sprendimus, iškreipiančius Antrojo pasaulinio karo istoriją, susipažinti su buvusio JAV prezidento Franklino Ruzvelto žodžiais apie sovietų kariuomenės indėlį kovoje su nacistine Vokietija.

  Anot Volodino, Lenkijos Seimas, prieš priimdamas sprendimus, "juodinančius Antrojo pasaulinio karo karių-išvaduotojų atminimą", turėtų susipažinti su buvusio JAV prezidento Franklino Ruzvelto pareiškimu.

  "Sunkiomis 1942 metų balandžio dienomis jis (Ruzveltas) sakė: "Europos fronte svarbiausias praėjusių metų įvykis, be jokios abejonės, buvo didžiosios Rusijos armijos kontrpuolimas prieš galingą vokiečių grupuotę. Rusijos kariuomenė sunaikino — ir toliau naikina — daugiau mūsų bendro priešo pajėgų, lėktuvų, tankų ir patrankų nei visos kitos Jungtinių Tautų pajėgos kartų sudėjus", — cituoja Volodiną RIA Novosti.

  Jis pabrėžė, kad tie, kurie Lenkijoje ir kitose šalyse priima sprendimus, iškreipiančius istoriją, turėtų įsiminti Ruzvelto žodžius.

  Anksčiau Lenkijos Seimas priėmė rezoliuciją, kurios autoriai tvirtina, kad Antrasis pasaulinis karas prasidėjo dėl dviejų totalitarinių valstybių — hitlerinės Vokietijos ir Tarybų Sąjungos — kaltės. Deputatų teigimu, sudarius "gėdingą" Molotovo-Ribentropo paktą, Lenkija ir Vidurio bei Rytų Europos valstybės tapo pirmomis abiejų totalitarinių režimų aukomis.

  Taip pat Lenkija labai nepatenkinta neseniai paskelbtu Rusijos prezidento Vladimiro Putino pareiškimu, kuriame teigiama, kad Adolfas Hitleris 1938 metais siūlė Varšuvai ištremti žydus į Afriką, o Lenkijos ambasadorius Vokietijoje Juzefas Lipskis su tuo sutiko ir pasiūlė pastatyti jam už tai paminklą. Anksčiau Putinas Lipskį pavadino "niekšu ir antisemitine kiaule".

  Dar šia tema

  Buvęs Latvijos ministras paaiškino nedraugišką Baltijos šalių požiūrį į Rusiją
  Lenkija nori priimti įstatymą, nukreiptą prieš "rusišką istorijos traktuotę"
  Latvija negalėtų egzistuoti valdant nacių režimui, pareiškė URM vadovas
  Tegai:
  TSRS, Lenkija, Viačeslavas Volodinas, Rusija

  Svarbiausios temos