23:44 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Žurnalistas pakomentavo partijos "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" nario Arvydo Anušausko siūlymą kartu su Lenkija atkreipti dėmesį į Abiejų Tautų Respublikos kariuomenės įžengimą į Kremlių 1610 metų rudenį

  VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Rusijos televizijos laidų vedėjas Vladimiras Solovjovas interviu laikraščiui "Vzgliad" teigė, kad Lietuvos žmonėms "nepasisekė su tam tikrais Seimo nariais".

  "Neįtikėtina, kokios beprotiškos idėjos šauna kai kuriems piliečiams", — teigė Solovjovas.

  Taip žurnalistas pakomentavo Lietuvos seimūno, "Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų" partijos nario Arvydo Anušausko, kuris pasiūlė kartu su Lenkija atkreipti dėmesį į Abiejų Tautų Respublikos kariuomenės įžengimą į Kremlių 1610 metų rudenį, žodžius. Anušauskas tokiu būdu sureagavo į oficialios Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos atstovės Marijos Zacharovos žodžius, kad ji nesupranta, kaip įmanoma minėti Antrojo pasaulinio karo pradžios metines ir visiškai nepaisyti išvadavimo nuo nacių okupantų datų.

  Anot Solovjovo, Anušauskas tiesiog "linksmina savo rinkėjus". Kartu žurnalistas priminė politikui, kuo istorijoje baigėsi visi žygiai prieš Maskvą ir Rusijos sostinės užgrobimai.

  Anksčiau Valstybės Dūma sureagavo į Lietuvos parlamentaro pareiškimą. Rusijos parlamentaras Ruslanas Balbekas pavadino Anušauską karingu propaguotoju. Jis nustebo, kad "civilizuotoje visuomenėje" niekam nerūpi politiko neišmanymas, o Lietuvos visuomenė visiškai pamiršo, kaip maskviečiai "lazdomis ir ietimis vijo" Lietuvos ir Lenkijos "išvaduotojus" už jų vagystes ir žiaurumą.

  Politikos analitikas Armenas Gasparianas interviu Sputnik Lietuva taip pat priminė, kaip priešininkams baigėsi Maskvos užgrobimas.

  Abiejų Tautų Respublikos kariuomenė okupavo Maskvą sumaišties laikais. Stanislovo Žolkievskio vadovaujama įgula dvejus metus stovėjo Kremliuje, iki 1612 metų rudenio, kol jį išvarė liaudies šauktiniai, kuriems vadovavo Kuzma Mininas ir Dmitrijus Požarskis.

  Dar šia tema

  Rusijos kultūros ministras patarė Šimašiui paskaityti istorijos vadovėlį
  Ekspertas: Lietuva "dreba nuo šalčio" dėl "energetinės nepriklausomybės" nuo Rusijos
  "Kovai su Rusija" Lietuvoje ketinama pasitelkti Tarpjūrio idėją
  Tegai:
  Vladimiras Solovjovas, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos