20:21 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Žurnalo "U.S. News & World Report" duomenimis, Rusija užėmė antrąją vietą "galingiausių šalių" kategorijoje

  VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. 2019 metų rezultatus Rusija įsitvirtino pozicijoje tarp 73 "geriausių pasaulio šalių" ir užėmė 23 vietą bendrame žurnalo reitinge "U.S. News & World Report".

  Žurnalo duomenimis, praėjusiais metais Rusija užėmė 24 vietą, o metais anksčiau — 26 vietą.

  Be bendro reitingo, tyrimo, atlikto kartu su Pensilvanijos universiteto ir įmonės "BAV Group" ekspertais, autoriai išanalizavo apie 20 pozicijų, susijusių su šalių padėtimi politikoje, ekonomikoje, socialinėje sferoje, turizme, kultūroje ir kitose srityse.

  Rusija užėmė pirmąją vietą kaip šalis, kurioje geriausia siekti karjeros, antrąją vietą kaip "galingiausia šalis", ketvirtąją — tarp "įtakingiausių šalių".

  Be to, tyrimo autoriai nustatė, kad Rusija yra 12-oje vietoje tarp šalių su pareinamąja ekonomika, 15-oje vietoje tarp šalių, turinčių turtingiausią paveldą, ir 19-oje vietoje tarp šalių, į kurias galima vykti studijuoti.

  Kur kas blogiau Amerikos ekspertai įvertino Rusijos pozicijas verslo srityje. "Verslui palankių šalių" kategorijoje Rusija užėmė paskutinę 73 vietą, o "geriausių šalių, kuriose galima pradėti verslą", kategorijoje — priešpaskutiniąją vietą.

  Kitame autoritetingame tarptautiniame "Doing Business" reitinge Rusija, naujausiais duomenimis, užima 28 vietą pasaulyje, per pastaruosius kelerius metus stabiliai gerindama savo pozicijas.

  Be to, JAV "U.S. News & World Report" paskelbė, kad Rusija užimą 70-ą vietą "šalies su patogia pensija" kategorijoje.

  Reitingas buvo sudarytas iš 20 tūkstančių respondentų visame pasaulyje apklausos. Šalys vertintos pagal 65 kriterijus.

  Žurnalas "U.S News & World Report" buvo įkurtas 1948 metais ir dešimtmečius užsiima daugiausia JAV, ypač universitetų ir medicinos įstaigų, reitingų sudarymu. Kita vertus, leidinio naudojama skaičiavimo metodika neretai sulaukdavo daugelio specialistų kritikos.

  Dar šia tema

  Lietuva tapo lydere tarp Baltijos šalių pagal vartojimo augimo tempą
  Lietuva tapo eksporto augimo lydere Baltijos šalyse
  Lietuva tapo populiariausia tarp pabėgėlių šalimi Baltijos regione
  Tegai:
  reitingas, Rusija

  Svarbiausios temos