09:29 2020 Balandžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos Valstybės Dūmos tarptautinių reikalų komiteto narys Sergejus Železniakas pabrėžė, kad Rusija ne kartą pasisakė už rusakalbius Estijos gyventojus, kuriuos valdžia laiko kone antrarūšiais žmonėmis ir pažeidžia jų teises

  VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Estijos prezidentės Kersti Kaljulaid nusivylimas tuo, kad Rusija "netapo laisva šalimi", atrodo absurdiškas atsižvelgiant į respublikos rusakalbių gyventojų teisių pažeidimus ir spaudimą nepriklausomai žiniasklaidai, RIA Novosti sakė Rusijos Valstybės Dūmos tarptautinių reikalų komiteto narys Sergejus Železniakas.

  Anksčiau Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid interviu laikraščiui "Frankfurter Allgemeine Zeitung" teigė, kad Estijos gyventojų viltys apie pokyčius kaimyninėje šalyje, atsiradusios į valdžią atėjus Borisui Jelcinui, neišsipildė. Anot Kaljulaid, jos šalis tikėjosi, kad Rusija taps "ta pačia laisva ir demokratine šalimi".

  "Estijos prezidentės išreikštas nusivylimas tariama laisvės ir demokratijos stoka Rusijoje skamba nepaprastai keistai ir juokingai, ypač atsižvelgiant į tiesioginį šios šalies rusakalbių gyventojų teisių pažeidimą ir tiesioginį nepriklausomai žiniasklaidai daromą spaudimą", — sakė Železniakas.

  Politikas pabrėžė, kad Rusija ne kartą pasisakė už rusakalbius Estijos gyventojus, kuriuos valdžia laiko kone antrarūšiais žmonėmis ir pažeidžia jų teises.

  "Oficialusis Talinas aiškiai parodė norą panaikinti švietimą rusų kalba ir praėjusį rudenį patvirtino paskutinės rusų mokyklos uždarymą Keilos mieste. Ir nesvarbu, kaip Estijos valdžia svarstė idėją "integruoti" Estijos jaunimą, buvo segregacija, paremta kalba, ir bandymas atimti iš rusakalbių gyventojų galimybę mokyti vaikus gimtąja kalba", — teigė deputatas.

  Anot jo, Estijoje taip pat medžiojama nepriklausoma Rusijos žiniasklaida, ypač Sputnik.

  "Aišku, nebuvo tinkama kalbėti apie laisvę ir mokyti Rusiją rusofobijos užkrėstos Estijos demokratijos. Mes, savo ruožtu, taip pat labai apgailestaujame, kad šiurkščiai pažeidžiamos žmogaus teisės ir Europai brangios vertybės", — teigė jis.

  Anksčiau buvo pranešta, kad dėl Estijos valdžios institucijų grasinimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn pagal straipsnį, kuriame numatyta iki penkerių metų laisvės atėmimo bausmė, Sputnik darbuotojai buvo priversti nutraukti darbą redakcijoje iki 2020 metų sausio 1 dienos.

  Sausio 1 dieną paaiškėjo, kad Estijos svetainė Sputnik pradėjo veikti nepaprastuoju režimu.

  Redakcija MIA "Rossija segodnia" anksčiau paragino visas tarptautines ir Europos organizacijas išreikšti savo poziciją dėl Estijos valdžios institucijų veiksmų, visų pirma kreipdamasi į JT, ES, ESBO, Europos Parlamentą ir "Reporterius be sienų".

  Dar šia tema

  Kaljulaid atsisakė priimti Rusijos ambasados padovanotą Krymo vyną
  Tegai:
  rusofobija, Rusija, Estija

  Svarbiausios temos