01:44 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Rusijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Tai paaiškėjo po prezidento Vladimiro Putino trečiadienį paskelbto metinio pranešimo Federalinei asamblėjai

  VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pareiškė, kad vyriausybė atsistatydina pilna sudėtimi.

  "Gerbiamas Vladimirai Vladimirovičiau, gerbiami kolegos, jūs visi girdėjote Rusijos Federacijos prezidento pranešimą, Vladimiras Vladimirovičius, kaip prezidentas, ne tik išdėstė ateinančių metų mūsų šalies darbo prioritetus, bet ir kelis esminius Rusijos Federacijos Konstitucijos pakeitimus. Šie pakeitimai, kai jie bus priimti, ir greičiausiai tai bus padaryta po diskusijų, kaip buvo pasakyta, reikšmingai pakeis ne tik kai kuriuos Konstitucijos straipsnius, bet ir visos galios pusiausvyrą", — posėdyje po pranešimo teigė Medvedevas.

  "Leidžiamoji, vykdomoji ir teisminės valdžia. Šiame kontekste akivaizdu, kad mes, kaip Rusijos Federacijos vyriausybė, turėtume suteikti savo šalies prezidentui galimybę priimti visus tam reikalingus sprendimus. Ir tokiomis sąlygomis, manau, kad yra teisinga, jog pagal Rusijos Federacijos Konstitucijos 117 straipsnį, dabartinės sudėties Rusijos vyriausybė atsistatydintų", — RIA Novosti cituoja Medvedevą.

  Trečiadienį Putinas perskaitė metinį pranešimą Federalinei asamblėjai. Kalbos metu Rusijos vadovas pasiūlė keletą naujovių. Visų pirma, jis teigė, kad Valstybės Dūmai gali būti suteikta teisė tvirtinti Rusijos Federacijos ministro pirmininko, ministro pirmininko pavaduotojų ir federalinių ministrų kandidatūras. Prezidentas privalės tvirtinti iškeltas kandidatūras, tačiau jis turės teisę juos atleisti už pažeidimus ir dėl pasitikėjimo praradimo.

  Tuo pat metu, kaip pabrėžė Putinas, Rusija turėtų išlikti tvirta prezidentine respublika ir valstybės vadovas turėtų išlaikyti teisę atleisti aukšto rango pareigūnus dėl to, kad jie nevykdė savo pareigų arba neteko pasitikėjimo.

  Tegai:
  Dmitrijus Medvedevas, Vladimiras Putinas, Rusija

  Svarbiausios temos